جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش تعمیر پرینتر توشیبا

آموزش تعمیر پرینتر توشیبا مطلبی است که امروز در مورد آن صحبت خواهیم کرد. همانطور که مطلع هستید، پرینتر یکی از محصولات گروه ماشین های اداری است که کاربرد بسیار بالایی در ادارات، منازل و دفاتر فنی و آموزشی دارد. این دستگاه ممکن است به دلایل مختلف دچار مشکل شده و نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی داشته باشد. به همین دلیل بسیار ضروری است که کاربران عادی هم اطلاعاتی در مورد تعمیرات این محصول داشته باشند و به این ترتیب، بتوانند اقدامات مفیدی را در جهت رفع مشکلات پرینتر خود انجام دهند.

در این مطلب ما نکاتی را در مورد روش های ترمیم و رفع مشکلات پرینتر توشیبا به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. با استفاده از این نکات شما می توانید بخشی از ایرادات چاپگر خود را برطرف کرده و عملکرد آن را به حالت عادی باز گردانید. چنانچه مشکلات دستگاه برطرف نشد، می توانید از متخصصین مجرب تعمیرات پرینتر در نمایندگی توشیبا کمک بگیرد. برای آشنایی با نکات اصلی آموزش تعمیر پرینتر توشیبا، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

آموزش تعمیر پرینتر توشیبا

قطعات مهم پرینتر

اولین مبحث در آموزش تعمیر پرینتر توشیبا ، معرفی قطعات مهم این دستگاه است. در واقع برای اینکه بتوانید برای اینکه شما بتوانید مشکل دستگاه خود را برطرف کنید، اول باید قطعات مهم و کاربردی این محصول را بشناسید و با کاربرد هریک از آنها آشنا شوید. درام، یونیت فیوزینگ، یونیت کاغذ کش، یونیت شارژ، یونیت ظهور، فوم رولر، داکتر بلید، مگنت رولر، کارتریج، بردهای الکترونیکی و … جزء قطعات مهم در چاپگر هستند و با همکاری یکدیگر، عملکرد های مختلف این دستگاه را امکان پذیر می سازند.

تا محل دقیق قرارگیری این قطعات را ندانید، نخواهید توانست علائم دستگاه را شناسایی کرده و اقدام مفیدی برای رفع مشکل انجام دهید. به عنوان مثال شما به عنوان یک کاربر پرینتر، باید به خوبی بدانید که کارتریج در کدام قسمت این دستگاه قرار دارد تا بتوانید در مواقع لازم، آن را بیرون آورده و شارژ نمایید. آموزش تعمیر پرینتر توشیبا به شما کمک می کند که در حد یک کابر حرفه ای، قطعات و بخش های مختلف دستگاه خود را شناخته و با نحوه کار آنها به صورت کامل آشنا شوید.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: آموزش تعمیر دستگاه کپی توشیبا

مشکلات رایج پرینتر توشیبا

کسانی که در منزل و یا محل کارشان از هریک از مدل های پرینتر استفاده می کنند، به خوبی می دانند که این محصول مشکلات عملکردی ریز و درشتی دارد. برخی از این مشکلات سطحی بوده و توسط خود کاربر قابل حل هستند. اما برخی دیگر، نشانه آسیب دیدن قطعات داخلی بوده و نیازمند دخالت های تخصصی می باشند.

برخی از ایرادات قابل توجه در آموزش تعمیر پرینتر توشیبا عبارتند از: پرینت نگرفتن دستگاه، عدم چاپ برگه با استفاده از تبلت، کاهش شدید کیفیت پرینت، وجود خطوط یا نقطه های اضافی در برگه چاپ شده، گیر کردن برگه در پرینتر، چروک و مچاله شدن کاغذ در چاپگر، ارائه برگه سفید پس از طی فرایند پرینت، توقف ناگهانی کار دستگاه، روشن نشدن پرینتر و مواردی از این دست. هریک از این مشکلات علائم و نشانه هایی دارد که اگر کاربران قادر هب شناسایی آنها باشند، می توانند پیش از جدی تر شدن اختلال جلوگیری نمایند.

سرفصل های آموزش تعمیر پرینتر توشیبا

بخشی از مهم ترین سرفصل های آموزش تعمیر پرینتر توشیبا عبارتند از:

 • آموزش بلوک دیاگرام و قسمت های مختلف در تعمیر پرینتر توشیبا
 • آموزش عیب یابی و باز و بسته کردن پرینتر توشیبا
 • آموزش روش های برطرف کردن مشکلات گرفتگی جوهر افشان در پرینتر توشیبا
 • معرفی ابزار ها و وسایل مورد نیاز برای باز کردن نازل جوهر پرینتر توشیبا
 • تحلیل و بررسی ایرادات نوار انکودر در دروه آموزش تعمیر پرینتر توشیبا
 • تحلیل و بررسی ایرادات پلیت تایمینگ در پرینتر توشیبا
 • آشنایی با مراحل شارژ کارتریج پرینتر توشیبا
 • آموزش کار با بوبین و خطا های رایج در پرینتر توشیبا
 • آموزش برطرف کردن ایرادات مربوط به تونر زائد در پرینتر توشیبا
 • آموزش تعمیر داکتر بلید پرینتر توشیبا
 • آموزش تعمیرات پنل پرینتر توشیبا
 • آشنایی با مراحل تعویض ریبون در پرینتر توشیبا
 • آموزش صحیح نحوه باز و بسته کردن ، منوال ، جنرال در آموزش تعمیر پرینتر توشیبا
 • آشنایی کلی با قطعات پرینتر توشیبا
 • آموزش شارژ کارتریج انواع پرینتر های لیزری و جوهر افشان توشیبا
 • آموزش نحوه ی تعویض بایوس و ریست کردن پرینتر توشیبا
 • آشنایی با انواع پرینتر های رنگی ، سیاه و سفید ، جوهر افشان و لیزری توشیبا
 • آشنایی با اجزای تشکیل دهنده پرینتر توشیبا
 • آشنایی با یونیت فیوزینگ و قطعات آن و نحوه ی تعویض کلیه قطعات معیوب در آموزش تعمیر پرینتر توشیبا
 • آشنایی با یونیت لیزر پرینتر توشیبا
 • آشنایی با انواع کارتریج دستگاه پرینتر و نحوه ی شارژ کردن کارتریج های سیاه سفید ، رنگی، لیزری و جوهر افشان
 • آشنایی با انواع برد دستگاه های پرینتر تک کاره و چند کاره در آموزش تعمیر پرینتر توشیبا

دوره ی آموزش تعمیرات پرینتر

دوره تعمیرات پرینتر شامل دو دوره ی تخصصی و عمومی است. در دوره ی عمومی کارآموزان با نکات اولیه ، قطعات پرینتر و چگونگی تعمیرات آن آشنا می شود. اصطلاحات رایج در تعمیرات پرینتر و نکات کاربردی اولیه به صورت نظری و عملی در این مرحله به کارآموز آموزش داده می شود.

پس از طی این دوره اگر کار آموز توانایی لازم را برای ورود به دوره ی تخصصی داشته باشد پس از کسب نمره ی قبولی در آزمون و دریافت مدرک معتبر وارد دوره ی آموزش تخصصی تعمیرات پرینتر می شود. در این دوره مباحث پیچیده تر و نکات تخصصی به متقاضیان آموزش داده می شود.

 • دوره عمومی تعمیرات پرینتر

در دوره های عمومی کارآموزان با ساختار پرینترهای متعدد، قطعات هر یک از آنها و کارکردشان آشنا می شوند تا در مرحله بعد، آموزش های تخصصی مرتبط با تعمیر و بهسازی هر یک را فرا بگیرند. این دوره مناسب برای داوطلبانی است که هیچ گونه آشنایی با پرینتر ندارند و یا قصد دارند تا با آموزش های ابتدایی، پایه های تخصصی خود را محکم کنند. (توجه داشته باشید که نیاز متقاضی به دوره ابتدایی یا پیشرفته توسط اساتید حاضر در این مرکز و پس از آنالیز و آزمونهای ابتدایی تعیین خواهد شد.)

 • دوره تخصصی تعمیرات پرینتر

دوره تخصصی تعمیرات پرینتر برای افرادی مناسب است که دوره عمومی را پشت سر گذاشته اند و قصد دارند تا تخصصی ترین ترفندها و شیوه های تعمیر این حوزه را بیاموزند. اساتید مجرب و باتجربه ما در دوره آموزش تعمیرات پرینتر تخصصی ترین شیوه ها و ترفندهای تعمیر پرینتر را با داوطلبان در میان می گذارند و پیشرفته ترین تجهیزات این حوزه را معرفی می نمایند. مباحث نظری این دوره گام به گام به صورت عملی تجربه می گردد.

آموزش تعمیر تخصصی پرینتر لیزری و جوهر افشان

آموزش تعمیر پرینتر شامل کسب دانش و مهارت های مربوط به عیب یابی، عیب یابی و تعمیر انواع پرینتر و چاپگرها از جمله پرینترهای لیزری، پرینترهای جوهرافشان، چاپگرهای ماتریس نقطه ای و سایر دستگاه های چاپ می شود. این نوع آموزش در توشیبا سرویس موضوعاتی مانند اجزای پرینتر چاپگر، مکانیسم های پرینتر چاپگر، مشکلات رایج پرینتر چاپگر، روش های تعمیر و نگهداری و اقدامات احتیاطی را پوشش می دهد.

ارائه ی مدرک رسمی آموزش تعمیر پرینتر

بعد از گذراندن دوره ی آموزش تعمیر پرینتر ، مدرک رسمی تعمیر پرینتر را دریافت خواهید نمود. معمولا افرادی که تصمیم دارند در دوره آموزشی شرکت کنند و برای شغل و آینده شان گواهینامه آموزشی نیاز دارند می توانند با اخد مدرک از واحد آموزش تعمیر پرینتر این مرکز ، یک مدرک معتبر و رسمی داشته باشند. با توجه به سابقه چندین ساله ی مجموعه توشیبا سرویس در زمینه تعمیرات و آموزش این اطمینان را به شما می دهیم که مدرک این مرکز برایتان معتبر خواهد بود.

امکان استخدام بعد از اتمام دوره های آموزشی

این امکان وجو دارد که بعد از گذراندن دوره ی آموزش تعمیرات توسط همین مرکز استخدام شوید. به این ترتیب بعد از گذراندن دوره ی آموزشی پرینتر و کسب مدرک رسمی ، می توانید به صورت همزمان وارد بازار کار شوید. شرط استخدام موفقیت در گذراندن دوره و کسب امتیاز مورد نظر است. همچنین هوش و استعداد شما در عیب یابی مشکلات پرینتر و تشخیص سریع و رفع به موقع مشکلات پرینتر ، همچنین اخلاق و امانت داری و مشتری مداری ، از نکات مهم در جذب کارآموزان پرینتر بعد از گذراندن دوره ی آموزش تعمیر پرینتر هستند.

نمایندگی مجاز توشیبا

نمایندگی مجاز توشیبا، به واسطه خدمات گسترده و با کیفیت در طول سالها فعالیتش، توانسته به اولین انتخاب کاربران در بین سایر مراکز خدماتی تبدیل شود. این مرکز، با بهره گیری از مجرب ترین کارکنان در دو حوزه فروش و تعمیرات، سطح تخصصی خدمات را به شکل قابل توجهی افزایش داده و رضایت کاربران را جلب نموده است. ایجاد واحدهای تخصصی تعمیرات برای هر محصول، راه اندازی فروشگاه های رسمی فروش توشیبا، ارائه مشاوره های تخصصی فروش و تعمیرات، ارائه گارانتی خدمات و…، اصلی ترین خدماتی هستند که در نمایندگی توشیبا در تهران به کاربران ارائه می گردد.

تکنسین های مجرب واحدهای تعمیرات توشیببا ، تمام تلاش خود را در جهت ارائه خدمات ترمیم محصولات این شرکت در بالاترین سطح کیفی به کار بسته اند. در همین راستا نیز این افراد، دوره های تخصصی را در آموزشگاه های معتبر گذرانده و به صورت کامل، با جزئیات تعمیر محصولات الکترونیک آشنا هستند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید