اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

جراحی هارد دیسک توشیبا

به طور کلی هارد می تواند بخشی از سیستم های دیجیتالی و یا یکی از تجهیزات جانبی آن ها باشد. این قطعه وسیله ایست که حضورش برای ذخیره سازی و تبادل اطلاعات سیستم هایی چون کامپیوتر، لپ تاپ ضروریست.  هارد مانند هر دستگاه دیجیتال دیگری ممکن است بر اثر عوامل مخربی چون ضربه و یا هجوم ویروس های گوناگون دچار اختلال گردد. در این بین آن چه که حائز اهمیت است، مراجعه به مراکز تعمیراتی معتبر جهت بازیابی صحیح عملکرد هارد آسیب دیده می باشد.

تعمیرات هارد یکی از تخصصی‌ترین خدمات قابل ارائه در نمایندگی رسمی توشیبا است که ضمن به کارگیری دانش به روز کارشناسان و متخصصین ماهر حوزه ی IT شکل می گیرد. اصطلاح جراحی هارد دیسک توشیبا زمانی به کار گرفته می شود که آسیب وارده، سخت افزار هارد دیسک مورد نظر را دچار اختلال کرده باشد و در واقع تعمیرات سخت افزاری ضرورت یابد. برای مثال زمانی که هد، موتور، مدیا یا سیلندر هارد بر اثر ضربه یا نوسان برق آسیب دیده باشد.

جراحی هارد دیسک

چه زمانی نیاز به جراحی هارد دیسک داریم؟

از مهم ترین نشانه های پیدایش نیاز به جراحی هارد دیسک می توان به بروز صداهای غیر عادی نظیر تق تق اشاره کرد. گاهی از هارد صداهای ناهنجاری پخش می شود که ممکن است با لرزش سیستم همراه شود. این حالت زنگ هشداری برای اعلام حضور خرابی و اختلالات سخت افزاری در هارد می باشد. در برخی مواقع نیز احتمال دارد به صورت ناگهانی بخشی از هارد دیسک غیر قابل استفاده شود و به هنگام کلیک بر روی پارتیشن های مختلف، هارد به صدا بیفتد.

فرآیند جراحی هارد دیسک توشیبا چگونه انجام می شود؟

همان طور که اشاره شد جراحی هارد دیسک، بازکردن هارد جهت تعویض و یا تعمیر قطعات داخلی آن در فضایی عاری از هر گونه گرد و غبار است. در صورتی که باز کردن هارد در محیطی خارج از کلین روم انجام شود، احتمال زیادی وجود دارد که قطعات این دستگاه آسیب دیده و اطلاعات هارد برای همیشه از بین بروند. بدین دلیل توصیه می‌شود برای دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با جراحی هارد به مراکز مجهز و پیشرفته این کار مراجعه نمایید.

از طرفی این عملیات نیازمند یک هارد کاملا مشابه هستند تا پس از جا به جایی قطعات آسیب دیده کیفیت اولیه سیستم بازیابی شود. نمایندگی مجاز توشیبا مرکزی تخصصی است که کلیه ی هاردهای ساخت کمپانی توشیبا را با نمونه ی اورجینال مشابه در کلین روم های استاندارد جراحی می نماید. این مجموعه ضمن به کارگیری تجربه و مهارت بالای کارشناسان و تکنسین های خود، پروسه ی جراحی هارد دیسک توشیبا را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد.

ابزار جراحی هارد دیسک

یکی از دلایل تأکید بر مراجعه به مراکز پیشرفته بازیابی اطلاعات هارد و همچنین جراحی هارد دیسک، جدا از مهارت بالای کارشناسان مجرب و استفاده از هارد مشابه و باکیفیت، به کارگیری ابزارآلات تخصصی است. جهت بازیابی سخت افزاری هارد دیسک استفاده از ابزار پیشرفته و مدرن نیازی غیرقابل چشم پوشیست. عدم بهره گیری از ابزارآلات استاندارد در راستای جراحی هارد دیسک می تواند سبب آسیب همه جانبه به هارد و از دست رفتن اطلاعات آن گردد.

شانه هد Head Comb، نگهدارنده پلاتر  Platter Holderو کلین روم شماری از مهم ترین تجهیزات کاری این فرآیند می باشند. خاطرنشان می نماییم که بهره گیری از تجهیزات فنی سازگار با انواع هاردهای معیوب برند توشیبا یکی از اولویت های کاری نمایندگی رسمی توشیبا است که بازیابی هارد دیسک توشیبا را در سطح کیفی بی نظیری امکان پذیر می نماید.

نمایندگی تعمیرات توشیبا

نمایندگی تعمیرات توشیبا ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر، ترمیم و بازیابی و پشتیبانی  انواع دستگاه‌های باکیفیت برند توشیبا است. این سرویس ها بدون هیچ گونه محدودیتی ارائه شده و شامل انواع ماشین های اداری، دستگاه های کپی، لپ تاپ ها، تبلت های هوشمند، هارد و تلویزیون های ساخت Toshiba می شوند. خاطرنشان می نماییم که دانش به روز کارشناسان نمایندگی رسمی تعمیرات توشیبا ضمن استفاده از تجهیزات کاری مدرن، بازیابی دستگاه های معیوب را با کیفیتی بی نظیر شکل می دهد.

Rate this post