جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا تلویزیون ناگهان خاموش می شود؟

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون یکی از مشکلات کلافه کننده ای است که فارغ از نوع، برند و مدل تلویزیون اتفاق می افتد. تلویزیون های توشیبا نیز ممکن است با وجود کیفیت ساختاری خود گرفتار این مشکل شوند. متاسفانه در چنین شرایطی تداوم استفاده از سیستم و روشن کردن دوباره و دوباره ی دستگاه می تواند شدت خرابی تلویزیون را افزایش دهد. بنابراین اگر تلویزیون مورد استفاده ی شما بیش از دوبار در روز به صورت ناگهانی خاموش می شود، روشن کردن مجدد آن را فراموش نمایید. ادامه ی این مقاله را از دست ندهید تا شما را با کلیه ی جنبه های تعمیراتی مشکل خاموشی ناگهانی تلویزیون آشنا سازیم.

چرا تلویزیون ناگهان خاموش می شود؟

دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون توشیبا

خرابی مین برد تلویزیون

مین برد تلویزیون، بخش مهم و حساسی است که در صورت خرابی آن، تلویزیون قدرتی برای روشن ماندن نخواهد داشت. مین برد تلویزیون توشیبا و سایر برندهای موجود در بازار هدایت کننده اصلی تصاویر است. هر تصویر و صدایی که به سمت پنل می رود، ابتدا باید در مین برد مورد بررسی قرار گیرد. در نتیجه از کار افتادگی مین برد مساوی خواهد بود با خاموش شدن ناگهانی تلویزیون. عموما در چنین شرایطی چراغ پاور روشن می شود، اما هیچ تصویری در پنل نمایان نمی گردد. با حضور در نمایندگی رسمی توشیبا می توانید طی مدت زمان کوتاهی از کلیه ی اختلالات مرتبط با خرابی مین برد انواع مدل های تلویزیون توشیبا رهایی یابید.

از کار افتادگی برد پاور تلویزیون

خرابی برد پاور عامل دیگری برای خاموش شدن ناگهانی تلویزیون است. برد پاور تقسیم کننده ی ولتاژ مورد نیاز هر بخش از دستگاه است. در نتیجه کوچک ترین اختلال در برد پاور پروسه ی انتقال نیروی برق به اجزای تلویزیون را مختل می سازد. ایراد برد پاور معمولا در اثر نوسانات برق اتفاق می افتد. احتمال دارد با حالت نیم سوز شدن برد پاور در روز چند بار با مشکل خاموشی ناگهانی تلویزیون رو به رو باشید. دقت کنید که در این حالت ادامه ی استفاده از دستگاه برای اجزای مهمی چون پنل تلویزیون دردسرساز خواهد شد. نمایندگی تعمیر تلویزیون در محل با ارائه ی سرویس های مختلف به سرعت اختلالات برد پاور را برطرف می سازد. کافی است با همکاران ما تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت نمایید.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید: تعمیر پنل تلویزیون توشیبا

استفاده ی طولانی مدت از تلویزیون

استفاده ی طولانی مدت از تلویزیون می تواند در نیم سوز شدن قطعات اصلی تشکیل دهنده ی تصاویر دخیل باشد. بک لایت یا همان نور پس زمینه ی تصاویر تلویزیون، در اثر استفاده ی 24 ساعته کارایی خود را از دست می دهد و شما با مشکل روشن نشدن تلویزیون رو به رو می شوید. برد پاور و مین برد نیز طی استفاده ی بی رویه از تلویزیون دچار اختلال خواهند شد. به طور کلی بسیاری از سوختگی ها و اتصالی های درونی تلویزیون های امروزی ناشی از روشن ماندن 24 ساعته ی تلویزیون هستند. ساعاتی در شبانه روز را به استراحت تلویزیون اختصاص دهید تا از خرابی های ریز و درشت آن جلوگیری شود.

تداوم استفاده از کابل های نامرغوب و تقلبی HDMI

به کارگیری کابل تقلبی HDMI عامل دیگری برای خاموش شدن ناگهانی تلویزیون است. این دسته از کابل های نامرغوب و تقلبی با قیمت های به ظاهر ارزان در بازار حضور دارند. اما نباید فراموش کنید که این قیمت ارزان می تواند به طور کامل باعث سوختگی تلویزیون شما شود. تداوم استفاده از کابل های تقلبی کارایی مین برد و مدارهای داخلی تلویزیون را با مشکلاتی رو به رو می سازد که چند برابر تهیه ی یک کابل اورجینال است. به فروشگاه های نمایندگی رسمی توشیبا مراجعه کنید و با خیالی آسوده کابل های اورجینال اصلی HDMI را تهیه نمایید. کارشناسان ما در کنار شما هستند تا بالاترین سطح از خدمات را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی دریافت نمایید.

تعمیر تلویزیون توشیبا

به هر دلیل که با مشکل خاموش شدن تلویزیون توشیبا مواجه شده اید، کافی است برای حل آن با ما تماس بگیرید. اگر تمایل داشته باشید، تکنسین به محل اعزام خواهد شد و دستگاه را از نزدیک بررسی خواهد کرد. هزینه تعمیرات پس از بررسی بر اساس اینکه مشکل با تعمیر حل خواهد شد یا نیاز به تعویض قطعه وجود دارد، مشخص خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر به نمایندگی تلویزیون توشیبا مراجعه کنید. 

چنانچه ایراد نرم افزاری باشد، از راه دور برای بررسی احتمالات راهنمایی خواهید شد. برای مثال ممکن است به اشتباه سیستم تایمر را فعال کرده باشید. در هر صورت واحد نرم افزاری نمایندگی مجاز تعمیرات توشیبا، آماده بررسی مشکل و خدمت رسانی به شما است. 

5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید