جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چیپست کارتریج توشیبا

شاید این سوأل برای شما پیش آمده باشد که چیپست کارتریج توشیبا چیست؟ احتمالاً این واژه را موقع سرویس و تعمیر پرینتر شنیده و یا در بین مطالب مرتبط با پرینتر مانند شارژ کارتریج پرینتر توشیبا با این نام مواجه شده اید. برای معرفی بیشتر این قطعه، تصمیم گرفتیم مقاله پیش رو را به این موضوع اختصاص دهیم. چیپست کارتریج یک برد الکترونیکی است که در زیر کارتریج های پرینتر قرار گرفته است. این برد واحد شمارنده تعداد صفحات پرینت یا کپی شده توسط دستگاه محسوب می شود.

اگر بخواهیم فنی تر و علمی تر چیپست کارتریج را توضیح دهیم باید گفت که این قطعه تراشه ای ظریف از سیلیکون (silicon) است. چیپست نام دیگر IC یا همان Integrated Circuit بوده و جنس آن از کریستال سیلیکونی است. این چیپ از نظر ترکیب مواد شکل دهنده از مواد نیمه‌ رسانا و بیش‌ تر از (ma) تشکیل شده است. قطعات الکتریکی چیپست کارتریج شامل ترانزیستور، مقاومت و خازن بوده که ترانزیستور را می توان اصلی ترین قطعه آن به شمار آورد. به طور کلی چیپست کارتریج پرینتر و دستگاه کپی توشیبا، قطعه ای مرتبط با کارتریج و کارکرد آن است. در ادامه مطلب بررسی بیشتری از این قطعه خواهیم داشت.

چیپست کارتریج های توشیبا

عملکرد چیپست کارتریج توشیبا

همانگونه که در بالا گفتیم، چیپست کارتریج شمارش تعداد صفحات چاپ شده یا کپی گرفته شده در دستگاه را برعهده دارد. اما عملکرد و وظایف این قطعه محدود به این مورد نیست. چیپست کارتریج توشیبا وظیفه تشخیص سلامت، اصلی بودن و قابلیت چاپ داشتن کارتریج را نیز بر عهده دارد. زمانی که مخزن کارتریج خالی شود، چیپست با نمایش ارورهای مشخص، کاربر را از این موضوع مطلع کرده و معمولاً برگه ای نیز پرینت گرفته نمی شود.

به این نکته باید توجه داشت که چیپست کارتریج از میزان تونر یا جوهر باقی مانده در کارتریج اطلاعی ندارد بلکه تنها به واسطه شماره کردن صفحات پرینت گرفته شده میزان تونر و جوهر باقی مانده در مخزن را تخمین می زند. تعداد صفحات استاندارد برای چاپ توسط کمپانی سازنده در چیپست تعریف می شود.

تعمیر چیپست کارتریج توشیبا

گاه چیپست کارتریج ممکن است به اشتباه ارور خالی بودن کارتریج را نمایش دهد در حالی که مخزن کارتریج پر است. در این مواقع حتی احتمال پرینت و کپی نگرفتن توسط دستگاه نیز وجود دارد. معمولاً چنین مشکلاتی پس از شارژ کردن کارتریج ها بروز پیدا می کنند. در این مواقع برای رفع مشکل می توان برای تعمیر چیپست کارتریج توشیبا اقدام کرد. البته در چنین مواقعی تعویض این قطعه منطقی تر است اما می توان با اقداماتی این مشکل را موقتاً برطرف کرد. در دستگاه هایی که امکان ریست نرم افزاری چیپست کارتریج وجود دارد، می توان با این کار مشکل آن را برطرف کرد. همچنین برای رفع ایراد بهتر است چیپست از مدار حذف شود. با این کار اطلاعاتی از چیپست دریافت نمی شود و غیرفعال می گردد.

تعویض چیپست کارتریج توشیبا

زمانی که با ارورهایی مثل  Toner exhausted، Toner empty، Toner low، Cartridge change، Cartridge Replace مواجه می شوید، نیاز به شارژ کارتریج یا تعویض آن وجود دارد. اگر با این اقدامات ارورها برطرف نشوند باید چیپست کارتریج را تعویض کرد. البته تعویض این قطعه از نظر اقتصادی به صرفه نیست و راه های گفته شده در بالا، راهکارهای منطقی تری محسوب می شوند. با این حال چنانچه چیپست خراب شده و به درستی اطلاعات را دریافت نکند باید تعویض شود. پس از تعویض چیپست کارتریج، شمارنده دستگاه مجدداً صفر شده و قابلیت شارژ پیدا می کند.

نمایندگی مجاز توشیبا

تخصصی ترین خدمات مربوط به محصولات توشیبا را از نمایندگی مجاز توشیبا در تهران ، کرج و سایر نقاط در ایران بخواهید. این مرکز با فضایی مجهز و مدرن و برخورداری از تجهیزاتی پیشرفته تمامی خدمات فروش، پس از فروش و تعمیر دستگاه های توشیبا را به هموطنان ارائه می نماید. متناسب با دستگاه های توشیبا، واحدهای تخصصی این مرکز در بخش های مختلف راه اندازی گردیده است.

خدمات فروش و تعمیر پرینتر توشیبا، دستگاه کپی توشیبا، مانیتور، لپ تاپ، کامپیوتر، هارد، کولرگازی، تلویزیون، لباسشویی و دیگر محصولات توشیبا در واحدهای این مجموعه ارائه می شوند. نمایندگی توشیبا از همان ابتدای فعالیت خود هدف را بر مشتری مداری و کسب رضایت مشتریان قرار داده است. از این نظر با ارائه خدمات باکیفیت و مطلوب، همواره تلاش دارد لبخند رضایت را بر لبان مشتریان بنشاند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید