جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کندانسور کولر گازی توشیبا

کنداسور یکی از قطعات مهم و حیاتی بکاررفته در هر کولر گازی است. کندانسور کولر گازی توشیبا همان لوله بلند و مارپیچ شکل (کویل) است. کندانسور به گونه‌ای در کولر گازی قرار داده شده است که ابتدای آن به لوله رفت کمپرسور و انتهای آن به درایر وصل شده است. این قطعه ابتدا گرما را از محیط گرفته سپس آن را به خارج از محیط انتقال می دهد. کاری که کندانسور انجام می‌دهد تبدیل کردن گاز به مایع است. مبردی که با فشار زیاد و به صورت فوق گرم از لوله رفت کمپرسور خارج می‌گردد به دلیل تبادل گرما با محیط بیرونی، گاز را خنک کرده و به مایع تبدیل می‌کند.

جنس کندانسور در کولر گازی توشیبا از مس سخت ساخته شده است. اما برای اینکه انتقال حرارت بهتر انجام شود، به کندانسور پره‌هایی (فین) اضافه می‌گردد. این پره‌ها سطح تماس را زیاد کرده و خنک شدن آن را آسان‌تر می‌کند. این قطعه از کولرگازی، ممکن است براثر عواملی با مشکل مواجه شود. گرد و غبار و جرمی که روی لوله های کندانسور را می‌پوشاند مهمترین عامل در خرابی آن هستند. از همین رو بهتر است نسبت به تمیز بودن این بخش از دستگاه حساسیت ویژه‌ای داشته و در بازه‌های زمانی مشخص آنها را سرویس کنید.

کندانسور کولر گازی توشیبا

تعمیر کندانسور کولر گازی توشیبا

تجربه نشان داده که در بسیاری مواقع امکان تعمیر کندانسور کولر گازی توشیبا وجود دارد. نکته حائز اهمیت در این میان آن است که تعمیر این قطعه می‌بایست با تجهیزات پیشرفته و توسط کارشناسان خبره‌ی این کار انجام می‌شود. کیفیت تعمیر کندانسور کولر گازی توشیبا در درجه اول بستگی به عیب یابی صحیح و دقیق آن دارد. البته تعمیر کندانسور همیشه و تحت هر شرایطی امکان پذیر نیست و در صورتی که این قطعه آسیب جدی دیده باشد، تنها راه رفع مشکل تعویض آن است.

برای تعمیر کندانسور ابتدا سرویس کار به محل نصب کولرگازی آمده و با باز کردن دستگاه و خارج کردن کندانسور آن را بررسی می کند. پس از مشخص شدن ایراد قطعه، نسبت به تعمیر آن اقدام مناسب انجام خواهد داد. توجه داشته باشید که کندانسور در صورتی که ایراد داشته باشد، معمولاً هوای گرمی از دستگاه خارج می شود.

تعویض کندانسور کولر گازی توشیبا

تعویض کندانسور کولر گازی توشیبا زمانی انجام می شود که این بخش از دستگاه دچار پوسیدگی یا سوراخ شدن شده باشد. این وضعیت معمولاً تعمیر کندانسور را غیرممکن می کند. نکته مهم در تعویض کندانسور این است که این کار باید با تجهیزات سازگار انجام شود و همچنین قطعه ای اصلی و فابریک جایگزین آن گردد. قطعات نامرغوب و غیراستاندارد علاوه بر نداشتن کیفیت مطلوب ممکن است عملکرد کمپرسور را نیز تحت تأثیر قرار داده و باعث اختلال در عملکرد آن شود. تعویض و تعمیر کندانسور کولر گازی توشیبا مستلزم باز کردن یونیت های خارجی و داخلی بوده و برای این کار متخصصان از ابزارها و تجهیزات خاصی استفاده می کنند.

تعمیرات کولر گازی توشیبا در تهران و کرج

جهت برخورداری از خدمات تعمیر کولرگازی توشیبا می توانید به یکی از نزدیکترین شعب نمایندگی کولر گازی توشیبای مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید. 6 شعبه در مناطق مختلف تهران و 1 شعبه در سطح شهر کرج آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. تعمیرات تخصصی و انجام سرویس های دوره ای انواع کولر گازی توشیبا در این مجموعه به دست افراد متخصص و دوره دیده انجام می شود. نمایندگی توشیبا جهت رفاه حال شهروندان تعمیر کولرگازی را به صورت سرویس در محل ارائه می کند. همچنین این مرکز برای تعمیرات خود از قطعات اورجینال استفاده کرده و کلیه خدماتی را که ارائه می دهد دارای گارانتی می باشند.

Rate this post