جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا

هارد بخش مهمی از هر سیستم رایانه ای است که در راستای ذخیره سازی اطلاعات فعالیت دارد. کوچک ترین خرابی در ساختار این بخش از لپ تاپ می تواند به طور کلی کارایی دستگاه را مختل کند. نحوه ی تعمیر هارد لپ تاپ موضوع مهمی است که باید براساس پارامترهای استاندارد شکل گیرد تا هیچ گونه اختلالی در روند کاری سیستم تعمیر شده ایجاد نشود.

نمایندگی رسمی توشیبا شرایطی را فراهم ساخته تا در فضایی حرفه ای هارد لپ تاپ های مختلف توشیبا تحت نظر کارشناسان مجرب تعمیر گردند. به طور کلی تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا و یا سایر برندها به دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شود. هر گونه خطایی در این دو بخش می تواند آسیب وارده بر هارد را تشدید کند. در ادامه قصد داریم شما را با جنبه های کلی تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا آشنا سازیم.

تا حالا چیزی از جراحی هارد ها شنیدی؟ اگه میخواد درباره ش بیشتر بدونی جراحی هارد دیسک توشیبا رو بخون!

تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا

خرابی هارد لپ تاپ توشیبا

خرابی هارد لپ تاپ توشیبا و هر برند دیگری، هم اطلاعات را در معرض خطر پاک شدن قرار می دهد و هم ممکن است موجب آسیب دیدگی دیگر قطعات دستگاه شود. از طرفی وقتی هارد آسیب می بیند، سیستم هم دچار مشکل شده و عملیات مختلف در آن به درستی انجام نمی شوند.

خوشبختانه می توانید با توجه به چند نشانه، متوجه خرابی این قطعه شده و با اقدام به موقع، از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.

در صورت مشاهده علائمی همچون شناسایی نشدن هارد در بایوس، صدای مداوم کلیک مانند، هنگ کردن مداوم سیستم، گیر کردن لپ تاپ در صفحه POST BIOS و بوی سوختگی (در برخی شرایط) هرچه زودتر اقدام به تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا کنید.

خرابی هارد لپ تاپ را جدی بگیرید

اینترنال بودن هارد لپ تاپ و قرار گرفتن آن در درون لپ تاپ موضوعی است که تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا و دیگر برندهای موجود در بازار را به امری تخصصی بدل می نماید. از آنجایی که همواره پیشگیری بر درمان تقدم دارد، اکیدا توصیه می نماییم که مراقبت و استفاده ی صحیح از هارد لپ تاپ را جدی بگیرید. این قطعه معمولا براساس عوامل مخربی چون حرارت، رطوبت و ضربه با مشکل مواجه می شود.

بروز این مشکلات تاثیر مستقیمی بر روی کارکرد لپ تاپ داشته و منجر به عدم دسترسی کاربر به اطلاعات ثبت شده در هارد می شود. از طرفی نباید فراموش کنید که خرابی هارد خود می تواند باعث خرابی های فراوانی در ساختار داخلی لپ تاپ شود. در نتیجه مراجعه به مراکز تعمیراتی پس از شنیدن هر گونه صدایی و یا اختلالی در هارد سیستم الزامی است.

مشکلات رایج هارد لپ تاپ توشیبا

برخی از رایج ترین مشکلات هارد لپ تاپ توشیبا عبارتند از:

عدم شناسایی هارد توسط سیستم لپ تاپ

 مشکل عدم شناسایی هارد توسط لپ تاپ در اثر خرابی های فریم روی هارد دیسک، خرابی های فیزیکی ناشی از ضعف یا ناکارآمدی هد هارد لپ تاپ و اختلالات مرتبط با برد هارد دیسک ایجاد می شود. هر یک از این اختلالات باید تحت نظر کارشناسانه ی تکنسین های ماهر تعمیر گردند. پیشنهاد می نماییم برای تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا و رفع معضل شناسایی آن با ما در نمایندگی رسمی توشیبا تماس بگیرید.

بدسکتور شدن هارد لپ تاپ

بدسکتور شدن هارد یک مشکل کاملا فنی و متداول است که گریبانگیر کاربران می شود. این مشکل به دو دسته ی لاجیکال و فیزیکال تقسیم می گردد. بالا نیامدن ویندوز، عدم دسترسی به اطلاعات یکی از پارتیشن ها و درایو های لپ تاپ، کند شدن سرعت سیستم به هنگام بالا آمدن ویندوز و یا در حین استفاده از قابلیت های مختلف و اجرای برنامه های لپ تاپ، نمایش Blue Screen ، هنگ کردن لپ تاپ و ری استارت شدن پی در پی آن برخی از نشانه های اصلی پیدایش معضل بدسکتوری هارد هستند. دقت کنید که در چنین شرایطی پیش از اقدام برای تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا، از اصرار در کارکرد بیشتر هارد برای خواندن اطلاعات خودداری کنید. این کار می تواند حجم آسیب وارده بر هارد را به طور چشم گیری افزایش دهد.

پاک شدن اطلاعات هارد لپ تاپ

پاک شدن ناگهانی اطلاعات احتمال دارد در اثر اشتباهات کاربر و یا تداخلات نرم افزاری رخ دهد. لپ تاپ ها سیستم های رایانه ای پر مصرفی می باشند که پس از مدتی استفاده دارای اطلاعات ذخیره شده ی مهمی می گردند. هیچ اتفاقی بدتر از این نیست که اطلاعات هارد لپ تاپ به صورت ناخواسته براثر حمله ی ویروس بدافزارها و یا به دلایل فیزیکی مختلفی مانند اصابت ضربه از دست بروند. یکی از مناسب ترین شیوه های تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا و بازیابی اطلاعات آن، استفاده از دستگاه PC3000 است.

این دستگاه دارای سیستم مدرن و پیشرفته ای است که می تواند اطلاعات از دست رفته را در مدت کوتاهی بازیابی کند. البته اشنایی با نحوه ی استفاده ی از این دستگاه خود عامل بسیار مهمی در بازیابی اطلاعات پاک شده ی هارد لپ تاپ است. تکنسین های ماهر نمایندگی رسمی توشیبا با سال ها تجربه به هنگام بروز مشکلاتی چون بدسکتور شدن و اختلالات مرتبط با ماژول ها و مواردی از این دست نیز از PC3000 بهره می گیرند و مشکلات هارد را در کیفیتی بی نظیر برطرف می نمایند.

اصابت ضربه بر هارد لپ تاپ

کوچک ترین ضربه بر هارد لپ تاپ می تواند منجر به بروز اختلالات فیزیکی این بخش از لپ تاپ شود. خرابی هد، سیلندر و مدیا از نشانه های رایج درگیری های فیزیکی هارد است که با شنیده شدن صدایی همچون تق تق از هارد نمایان می گردد. در این مواقع تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا در گرو جراحی صحیح آن می باشد.

استفاده از لفظ جراحی در این باره به آن دلیل است که عملیات مرتبط با تعویض اجزای فیزیکی معیوب هارد می‌بایست در یک محیط کاملاً پاک و خالی از هرگونه گردوغبار انجام پذیرد. این فضا باید محیطی شبیه به اتاق های جراحی، استریل شده باشد. نمایندگی مجاز توشیبا با به کارگیری دانش و مهارت بالای کارشناسان خود و استفاده از تجهیزات پیشرفته، جراحی هارد دیسک های ناکارآمد را در بالاترین سطح کیفی امکان پذیر انجام داده و قطعات معیوب را با نمونه ی اورجینال تعویض می نماید.

تجهیزات تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا

برای تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا و سایر برندها، باید حتما از یک سری تجهیزات و دستگاه های مخصوص استفاده شود. در غیر این صورت ممکن است تعمیرات به درستی انجام نشده و یا آسیب دیدگی تشدید شود. باز کردن هارد با استفاده از پیچ گوشتی های مخصوص انجام می شود و برای جداسازی و نصب مجدد قطعات و به ویژه هد و پلاتر، نیاز به شانه هد و نگهدارنده یا هولدر است. اگر نیاز به باز کردن و جراحی هارد باشد، باید حتما از کلین روم استفاده شود تا هیچ گونه آلودگی وارد این قطعه نشود.

نحوه ی تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا

تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا زمانی موفق آمیز خواهد بود که طی مراحل عیب یابی ریزبینانه شکل گرفته و با استفاده از تجهیزات فنی مدرنی چون دستگاه PC3000 انجام شود. مهندسین نمایندگی رسمی توشیبا با توجه به علائم موجود در هارد معیوب و شناسایی علت اصلی خرابی آن، روش مناسبی را برای بازیابی هارد برمی گزینند. آن ها تکنیک های تعمیراتی به روز را مطابق با استانداردهای جهانی و کارایی اولیه ی سیستم شکل می دهند. خاطرنشان می نماییم که کیفیت امور تعمیراتی نمایندگی توشیبا توسط گارانتی های معتبر تضمین شده می باشند.

تعویض هارد لپ تاپ توشیبا

گاهی در اثر برخی رویدادهای پیش بینی ناپذیر و یا بی احتیاطی های کاربران، هارد لپ تاپ توشیبا آسیب دیده و امکان ادامه کار با آن غیرممکن می شود. از آنجایی که هارد لپ تاپ، یکی از قطعات اصلی این دستگاه است، در صورت خرابی کامل آن، دستگاه عملاً بی‌استفاده شده و کاربر ناچار است در اسرع وقت جهت تعویض یا تعمیر هارد لپ تاپ توشیبا اقدام کند. در صورتی که هیچ راه حلی برای ترمیم هارد وجود نداشته باشد، کارشناسان ما در نمایندگی رسمی توشیبا هارد معیوب را با نمونه ی اوجینال و با کیفیتی تعویض خواهند کرد. خاطرنشان می نماییم که تعویض هارد لپ تاپ صرفاً پس از طی مراحل عیب یابی ریزبینانه دستگاه و تأیید خرابی کامل آن انجام می پذیرد.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ توشیبا

نمایندگی تعمیر لپ تاپ توشیبا مجموعه ای فوق تخصصی است که با به کارگیری دانش به روز تکنسین های مجرب در زمینه ی ترمیم و بازیابی لپ تاپ های توشیبا فعالیت دارد. خدمات و سرویس های ویژه ی این مرکز دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و تمامی مشکلات ریز و درشت سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ های ساخت توشیبا را دربرمی گیرد. تمامی امور تعمیراتی نمایندگی لپ تاپ توشیبا با ارائه ی گارانتی مرکز سخت افزار ایران می باشد.

5/5(1 امتیاز)