جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات هارد توشیبا

یکی از ابزارهای پرکاربرد در دنیای امروزی، هارد ها یا همان دیسک های سخت هستند. هارد دیسک ها با نام های دیگری چون حافظه‌های اصلی، Hard Disk Drive یا به اختصار hdd نیز شناخته می شوند. هارد دیسک ها، همان گونه که می‌دانید، برای ذخیره کردن اطلاعات و جابجایی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزارها، قطعات متحرک دارند و برای وصل شدن به پورت های کامپیوتر عمدتاً ازUSB-Type استفاده می‌کنند. در حال حاضر برندهای بسیاری از هارد در بازار موجود است که از میان این برندها، توشیبا همواره یکی از مطرح‌ترین ها و برترین‌ها بوده است. با وجود همه این ها، یکی از مشکلات اساسی از دست رفتن اطلاعات به دلیل ایراد در دستگاه یا سهل انگاری کاربران است که موجب نیاز آن ها به بازیابی اطلاعات هارد توشیبا می شود.

هاردهای تولید شده توسط شرکت توشیبا همواره به داشتن ویژگی‌هایی چون سرعت بالا در انتقال اطلاعات، کیفیت خوب ساخت، امکانات و قابلیت‌های مناسب، طراحی و ظاهر عالی و در نهایت ارزش خرید خوب در برابر قیمت شهره بودند. اگرچه کاربران هاردهای توشیبا می‌توانند از بی‌نقص بودن این هاردها مطمئن باشند، اما این هاردها نیز گاه به بدلیل عدم نگهداری صحیح و یا وارد شدن ضربه‌های ناگهانی دچار اشکال و خرابی می‌گردند. در این شرایط به دارندگان هاردهای توشیبا اکیدا می‌شود که جهت تعمیر هارد توشیبا خود صرفا به مراکز نمایندگی مجاز و استاندارد مراجعه نمایند.

بازیابی اطلاعات هارد توشیبا

خرابی‌هایی که بازیابی اطلاعات هارد توشیبا را ضروری می سازد

آنچه که بازیابی اطلاعات هارد توشیبا را ضروری می سازد پاک شدن اطلاعات از روی سطح پلتر، فرمت شدن آن ها یا hidden شدن آنها به واسطه ویروس هاست. از دست رفتن اطلاعات به هر دلیل که اتفاق بیفتد بهترین راه جهت ریکاوری و بازیابی آنها مراجعه به مراکز استاندارد بازیابی اطلاعات است. خوشبختانه امکان بازیابی اطلاعات از دست رفته، در مراکز بازیابی استاندارد امکان پذیر است. البته به شرط آنکه اطلاعات جدیدی روی سطح هارد ریخته نشود. احتمالا می دانید که حجم اطلاعات ریخته شده در سطح هارد رابطه غیر مستقیم با شانس بازیابی اطلاعات دارد یعنی هرچقدر اطلاعات بیشتری پس از پاک کردن روی هارد ریخته شود امکان بازیابی اطلاعات کمتر می‌شود.

بازیابی اطلاعات هارد توشیبا با نرم افزارهای بازیابی

بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال توشیبا با نرم افزارهای بازیابی موجود برای این کار، به چند دلیل توصیه نمی‌شود. دلیل نخست آن است که نرم افزارهای بسیار کمی هستند که در واقعیت توان بازیابی اطلاعات به شکل حرفه‌ای و تخصصی را داشته باشند. اکثریت قریب به اتفاق این نرم افزارها، در بازیابی اطلاعات نتیجه‌ی بسیار ضعیفی از خود نشان داده و این کار را به صورت تصادفی انجام می‌دهند. بنابراین در صورتی که روش انتخابی شما برای بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال توشیبا استفاده از نرم افزارهای تخصصی موجود برای این کار است، روی نتیجه‌ی این کار چندان حساب باز نکنید.

رندوم‌ بودن بازیابی انجام شده دلیل دیگری که است که سبب کنار زدن این گزینه می‌گردد. تجربه نشان داده بسیاری از این نرم افزارها، موفقیت چندانی در بازیابی اطلاعات نداشته و در ریکاوری اطلاعات بسیار تصادفی عمل می‌کنند. این موضوع به ویژه در ارتباط با اطلاعات مهم و حیاتیِ حذف شده از هارد، می‌تواند بسیار ناراحت کننده و ناخوشایند باشد. بنابراین توصیه می‌شود در صورت مهم بودن اطلاعات از دست رفته، شیوه انتخابی‌تان جهت بازیابی اطلاعات هارد توشیبا، مراجعه به مراکز تخصصی بازیابی و استفاده از pc3000 باشد.

در برخی موارد اگر از دست رفتن اطلاعات به دلیل آسیب فیزیکی جدی باشد و بخواهید حتماً ترمیم صورت بگیرد، نیاز به جراحی هارد توشیبا است که کاری فوق العاده تخصصی است. 

بازیابی اطلاعات هارد توشیبا با استفاده از دستگاه

امکان بازیابی اطلاعات هارد توشیبا توسط دستگاه های خاصی وجود دارد. این دستگاه ها توانسته اند بسیاری از مشکلات را ساده تر حل کرده و به روند بازیابی اطلاعات را سریع تر کنند. هارد دیسک، یکی از اجزای مهم کامپیوتر است و در طول زمان، نرم‌افزارها، فایل ها و سیستم عامل در آن ذخیره می شوند. به هر دلیلی، ممکن است هارد دیسک شما از کار بیفتد و اطلاعات روی آن از بین بروند. در این صورت، دستگاه بازیابی داده می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات خود را بازیابی کنید.

برخی از دستگاه های بازیابی داده، برای بازیابی اطلاعات از هارد دیسک، از فناوری های مختلفی مانند تحلیل سریع فایل ها و پروتکل های مختلف استفاده می کنند. برای مثال، دستگاه های بازیابی داده می‌توانند از تصویرگیری اولیه هارد دیسک استفاده کنند و در نتیجه، داده های شما را به دقت بازیابی کنند. البته این نکته را به یاد داشته باشید که حتی ریکاوری با چنین دستگاه های قدرتمندی نیز تضمین نمی کند که اطلاعات شما کامل و سالم بر می گردند. به همین دلیل توصیه می کنیم همیشه از اطلاعات مهم بک آپ تهیه کنید تا بتوانید در زمان لازم از آن ها استفاده کنید.

بازیابی اطلاعات هارد توشیبا با pc3000

یکی دیگر از روش‌های موجود برای ریکاوری اطلاعات هارد توشیبا، مراجعه به مراکز استاندارد بازیابی اطلاعات و ارائه درخواست جهت بازیابی اطلاعات با pc3000 است. در حال حاضر این ابزار، قدرتمندترین و پیشرفته‌ترین ابزار موجود جهت بازیابی اطلاعات است. کاربرانی که اطلاعات مهمی را از دست داده‌اند بهتر است برای بازیابی اطلاعات هارد توشیبا از این روش استفاده نمایند. از آنجا که pc3000 ابزار گران قیمتی است، خرید آن برای کاربران عادی بصرفه نیست. بنابراین در صورت نیاز به استفاده از این ابزار، تنها راه موجود، مراجعه به مراکز تخصصی بازیابی اطلاعات نظیر نمایندگی توشیبا است.

بازیابی اطلاعات با این روش اگرچه به صورت صد در صدی نیست اما در قیاس با دیگر روش‌های بازیابی، امن‌تر و قابل اعتمادتر است. در بسیاری از اشکالات پیش آمده برای هارد، نظیر ایرادات نرم افزاری (مواردی چون دیتکت نشدن، بدسکتوری، مشکلات ماژولی و مواردی از این دست) امکان بازیابی اطلاعات با pc3000 وجود دارد.

آموزش بازیابی اطلاعات هارد توشیبا

یکی از نرم افزارهای حرفه‌ای موجود که می‌توان از آن برای بازیابی اطلاعات هارد توشیبا از آن استفاده کرد، نرم افزار MiniTool Partition Recovery Free است. این نرم‌افزار به صورت پیشرفته، امکان جستجوی محتوای پارتیشن را به کاربران می‌دهد. در مورد هارد‌دیسک‌های آسیب‌دیده یا فرمت‌شده، برنامه پارتیشن مینی‌تول می‌تواند بسیار مناسب باشد. این نرم‌افزار برخوردار از دو حالت اسکن است. مورد نخست، اسکن سریع است. این حالت در زمان پیوسته بودن پارتیشن‌های ازدست‌رفته/حذف‌شده، مناسب است. اسکن کامل حالت دوم و برای زمانی مناسب است که نیاز به جستجوی کامل کل سکتور در یک محدوده خاص است. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت بازیابی اطلاعات هارد توشیبا با این نرم افزار می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات هارد توشیبا تماس بگیرید.

5/5(1 امتیاز)