جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بایوس لپ تاپ توشیبا

بایوس لپ تاپ توشیبا، از بخش های مهم و تأثیرگذار در سیستم لپ تاپ است. این قطعه توسط شرکت سازنده بر روی مادربرد قرار گرفته و از طریق یک نرم افزار مدیریت می شود. بایوس مخفف اصطلاح Basic Input/Output System است و نوعی فریمویر به شمار می رود. Bios بررسی تمامی اطلاعات مربوط به سلامت قطعات سخت افزاری و بارگذاری ویندوز را انجام می دهد. همچنین بایوس، هماهنگی نرم افزاری میان قطعات را انجام می دهد.

زمانی که شما لپ تاپ خود را روشن می کنید اولین جایی که شروع به کار می کند بایوس است. در واقع پس از روشن کردن دستگاه، بایوس آن را بوت کرده و سخت افزارهای سیستم را مقداردهی اولیه می کند. البته بایوس، وظایف دیگری هم دارد که در ادامه آنها را برررسی می کنیم. در اینجا باید بدانید که بایوس یک قطعه سخت افزاری است که به صورت چیپ بر روی مادربرد قرار گرفته و از طریق برنامه ای از پیش تعریف شده، بخش های مختلف را کنترل می کند.

بایوس لپ تاپ توشیبا

وظایف و عملکردهای بایوس لپ تاپ توشیبا

همانطور که گفته شد بایوس وظایف متعددی در سیستم برعهده دارد. راه اندازی سیستم به عهده این قطعه کوچک اما مهم است. به طور کلی اگر بخواهیم وظایف بایوس لپ تاپ توشیبا را بشناسیم باید فهرست زیر را مورد توجه قرار دهیم.

  • بارگذاري كنترلر وقفه و درايور سیستم
  • کنترل تنظیمات مربوط به سیستم لپ تاپ
  • شناسایی دیوایس ها و فایل های Booting در سیستم عامل
  • شروع توالی بوت استارت در لپ تاپ توشیبا
  • انجام خودکار تست (POST) در سیستم عامل
  • برسی CMOS Setup جهت تنظیمات شخصی و سفارشی

ورود به بایوس لپ تاپ توشیبا

وورد به بایوس لپ تاپ بسیار راحت بوده و شما می توانید تمامی اطلاعات بایوس را با زدن یک کلید ببینید. برای این کار کافی است پس از روشن کردن لپ تاپ، بعد از اینگه لوگوی توشیبا نمایش داده شد، کلید F2 را چندبار پشت سر هم بزنید. با این کار یک صفحه آبی ظاهر می شود که همان محیط بایوس لپ تاپ توشیبا است. البته در برخی از مدل ها نیز به جای کلید F2 باید چندبار کلید Del را فشار دهید. پس از ورود به محیط بایوس می توانید برخی از تنظیمات از جمله تنظیمات مربوط به بوت سیستم را تغییر دهید.

مشکلات بایوس لپ تاپ توشیبا

بایوس مدیریت و کنترل بخش های مختلف دستگاه را بر عهده دارد. با این حال این بخش از لپ تاپ ممکن است با مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری مواجه شود. مهمترین مشکلاتی که نشان دهنده اختلال در بایوس لپ تاپ است شامل: روشن نشدن لپ تاپ، بوت نشدن سیستم، عدم ورود به محیط بایوس، نصب نشدن ویندوز، تصویر نداشتن لپ تاپ، کار نکردن پورت های ورودی و خروجی سیستم، دیر بالا آمدن سیستم و ری استارت شدن مداوم لپ تاپ می شود.

رفع مشکلات بایوس لپ تاپ Toshiba

در صورتی که لپ تاپ شما با مشکلات فوق مواجه شود باید نسبت به تعمیر بایوس اقدام کنید. در این زمینه دو اقدام نرم افزاری و سخت افزاری برای رفع مشکلات بایوس انجام می گیرد. اولین روش، بروزرسانی بایوس است. برای آپدیت کردن بایوس باید به وب سایت رسمی توشیبا بروید و آخرین نسخه آن را دانلود کنید. پس از نصب و اجرا، سیستم به صورت اتوماتیک فرآیند بروزرسانی را انجام می دهد.

پروگرام کردن بایوس لپ تاپ توشیبا، راهکار دوم برای رفع مشکلات آن است. این کار توسط کارشناسان فنی تعمیر لپ تاپ توشیبا انجام می شود و در آن IC بایوس از مادربرد جدا شده و با استفاده از دستگاه پروگرامر و نرم افزار مخصوص به خود، مجدداً بایوس دستگاه برنامه ریزی شده و کدهای جدیدی برای آن تعریف می شوند.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ توشیبا

سوألات و مشکلات خود را در خصوص بایوس یا دیگر قسمت های لپ تاپ با کارشناسان خبره نمایندگی تعمیر لپ تاپ توشیبا در میان بگذارید. آنها مناسب ترین راهکار را برای رفع مشکلات شما ارائه می کنند. نمایندگی توشیبا به دلیل در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته، که نمونه آنها در کمتر مرکز تعمیراتی پیدا می شود، قادر است مشکلات دستگاه را در کمترین زمان ممکن شناسایی و برطرف کند. تکنسین های تعمیر لپ تاپ این مرکز، از میان مهندسینی برگزیده شده اند که علاوه بر دانش تخصصی خود، از تجربه بالا در حوزه تعمیرات برخوردار گشته اند. با این وصف، شما می توانید دستگاه خود را با خیالی آسوده به نمایندگی تعمیر لپ تاپ توشیبا بسپارید و دستگاهی سالم با همان کیفیت اولیه تحویل بگیرید.

3.5/5(2 امتیاز)