جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر دمپر یخچال توشیبا

یکی از اشکالات نه چندان شایع مشاهده شده در یخچال‌های امروزی، مشکل خرابی دمپر است. در صورت خرابی دمپر، دمای داخلی یخچال بالا رفته و دستگاه قادر به تأمین میزان برودت لازم نخواهد بود. بنابراین اگر یخچال توشیبا شما دچار ناتوانایی‌هایی در کنترل دما شده است یکی از قطعاتی که می‌بایست مودر بررسی قرار گیرد، همین دمپر یخچال توشیبا است؛

چرا که یکی از وظایف دمپر، انتقال سرما و برودت موجود در فریزر به داخل یخچال است تا بدین واسطه از فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال جلوگیری کند. خوشبختانه خرابی دمپر در قیاس با سایر اشکالات مرتبط با این دستگاه، مشکل حادی به شمار نمی‌آید و با اندک دستکاری یخچال قابل رفع است.

با این وجود توصیه می‌شود سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش صرفاً توسط کارشناسان مراکز استاندارد تعمیر یخچال توشیبا و نمایندگی‌های رسمی تعمیر لوازم خانگی توشیبا انجام پذیرد.

دمپر یخچال توشیبا

آموزش تعمیر دمپر یخچال توشیبا

1.خالی کردن اطراف یخچال:

داخل و اطراف یخچال را خالی کنید تا جا برای کار کردن داشته باشید.

2.برداشتن درپوش دمپر:

در عقب یخچال، یک درپوش یا پنل وجود دارد. از طریق این پنل و درپوش می‌توان به دمپر دسترسی پیدا کرد. در صورتی که درپوس با کلیپس نگه داشته شده است کلیپس را با دست بردارید. در صورتی که درپوش با پیچ سفت شده است برای باز کردن آن از پیچ‌گوشتی چهارسو مخصوص استفاده کنید.

3.بررسی کردن داخل درپوش:

داخل درپوش را بررسی کنید و از نبود جسم خارجی مزاحم در آن مطمئن شوید. گاه جسمی مانند تسمه یا فوم ها بین پره ها یا موتور گیر می‌کند و مانع از گردش هوا در داخل یخچال می‌گردد.

4.خارج کردن دمپر قدیمی:

موتور دمپر قدیمی داخل باکس دمپر را پیدا کرده و در آورید. آن را داخل یک پاکت پلاستیک زیپ‌دار قرار دهید.

5.تعویض دمپر یخچال توشیبا:

عقب یخچال را باز کرده و واحد دمپر را باز کنید. درپوش را باز نمایید و موتور دمپر را روی دنده قبلی جا دهید. با انگشت‌تان آنرا بچرخانید تا ببینید که دمپر سرجایش است. از جاگیری درست و صحیح موتور دمپر و پره ها مطمئن شوید.

6.بستن واحد و تنظیم دما واحد:

واحد دمپر را در یخچال ببندید و تنظیمات دمایی را روی حالت نرمال قرار دهید.

7.قرار دادن موادغذایی در یخچال:

مواد غذایی را سرجایشان در داخل یخچال برگردانید.

8.بررسی واحد دمپر:

پس از قرار دادن موادغذایی در یخچال اجازه دهید تا یخچال چند ساعت کار کند. پس از چند ساعت مجدداً یخچال را بررسی کنید و از مناسب بودن میزان خنکی دستگاه مطمئن شوید. در صورت تداوم اشکال دمپر یخچال توشیبا، جهت بررسی دستگاه و تعمیر مشکل با یکی از نمایندگی های مجاز تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

نکات مهم برای خرید دمپر یخچال توشیبا

برای تهیه دمپر سازگار با یخچال توشیبا، مدل یخچال سازنده، و سال تولید یخچال خود را یادداشت نمایید. بعلاوه از برچسب اطلاعات که معمولا در پشت یخچال یا داخل قرار دارد عکسی تهیه کنید و یا آنها را در برگی بنویسید. این کار کمک می‌کند تا دمپر خریداری شده کاملاً مطابق با نمونه قبلی و سازگار با اطلاعات فنی یخچال باشد.

(نکته: دمپر خریداری شده احتمالا دفترچه‌‌ راهنمایی به همراه دارد. در صورت نیاز می‌توانید روش تعمیر و تعویض دمپر یخچال توشیبا را با استفاده از این دفترچه راهنما انجام دهید. در صورت عدم آشنایی با این کار توصیه می‌شود با یکی از مراکز استاندارد و مجاز در حوزه تعمیر یخچال توشیبا تماس بگیرید).

نمایندگی مرکزی تعمیر یخچال

نمایندگی مرکزی تعمیر یخچال ارائه دهنده تمامی خدمات مورد نیاز -اعم از تعمیر، سرویس های دوره ای، بازیابی و …- به کاربرانِ این گروه از لوازم خانگی است. نمایندگی مرکزی تعمیر یخچال به دلیل همکاری با تیمی از مجرب‌ترین کارشناسان این حوزه، توانسته است در صدر بیست مجموعه برتر ارائه دهنده خدمات قرار گیرد.

خدمات ارائه شده توسط کارشناسان این مجموعه به دلیل بکارگیری برترین ترفندهای تعمیر سبب رفع همه همه جانبه اشکالات ایجاد شده در یخچال‌ها و بازیابی کیفیت نخستین آنها شده است. برخی از شایع ترین اشکالات پیش آمده در یخچال های توشیبا که توسط کارشناسان مرکز تعمیر یخچال توشیبا مرتفع می گردند عبارتند از:

صدای زیاد یخچال، یکسره کار کردن یخچال، خرابی، فاسد شدن یا پارگی لاستیکهای دور در یخچال، داغ کردن زیاد موتور یخچال، منجمد نشدن مواد غذایی در درون فریزر، برفک زدن یخچال، تعمیر دمپر یخچال، کار نکردن فن یخچال، روشن نشدن یخچال و … . همانگونه که می‌دانید تعمیر یخچال به دلیل ابعاد بالای این دستگاه و دشواری‌های حمل آن، معمولاً به صورت سرویس در محل انجام می‌پذیرد

. شما کاربران گرامی می توانید در صورت نیاز به سرویس تعمیر یخچال توشیبا در منزل، از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با ما تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت نمایید.

Rate this post