جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر فن لپ تاپ توشیبا

لپ تاپ های امروزی دارای بدنه ی ظریف و باریکی هستند که موجب فشردگی آرایش اجزای درونی آن ها شده است. پردازش ها و فعالیت های مختلف هر یک از این اجزای درونی، خود باعث تشکیل حرارتی می شود که اگر به بیرون از سیستم هدایت نشود با فشردگی ساختار لپ تاپ دردسرها و آسیب های فراوانی در کارایی دستگاه ایجاد خواهد کرد. باید بدانید که اجزایی مثل CPU، باتری و مادربرد به شدت به حرارت حساس هستند. قطعه ای که به نجات قطعات ریز و درشت لپ تاپ می آید و گرمای حاصل از پردازش ها را دفع می کند، فن لپ تاپ است. سلامت این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است. تا انتهای این مقاله با ما باشید تا با دلایل خرابی فن لپ تاپ توشیبا و راهکارهای تعمیراتی آن آشنا شوید.

فن لپ تاپ

دلایل خرابی فن لپ تاپ توشیبا

اصلی ترین دلیل از کار افتادگی فن لپ تاپ توشیبا تجمع گرد و غبار و آلودگی هایی است که بر روی پره های این قسمت از لپ تاپ دیده می شوند. بنابراین برای جلوگیری از خرابی فن می بایست بر حسب شدت آلودگی محیطی که معمولا لپ تاپتان را در آن قرار می دهید، هر چند وقت یک بار فن لپ تاپ توشیبا را تمیز کنید. استهلاک پره های سازنده، اصابت ضربه، فعالیت بیش از اندازه ی اجزای فن و حتی ریختن مایعات روی لپ تاپ نیز از دیگر مواردی هستند که به خرابی کامل فن منتهی می شوند. در چنین شرایطی ممکن است با گرمای شدید لپ تاپ، ریستارت شدن مداوم و بروز مشکل صفحه آبی رو به رو شوید. با مراجعه به نمایندگی رسمی توشیبا می توانید طی مدت زمان کوتاهی از کلیه ی ایرادات مرتبط با خرابی فن لپ تاپ Toshiba رهایی یابید.

برای رفع اختلالات فن لپ تاپ توشیبا چه کار کنیم؟

جهت مبارزه با خرابی های فن لپ تاپ توشیبا راهکارهای زیر را امتحان کنید. اما اگر صدای ناهنجاری از فن سیستم به گوش می رسد، سریعا به مراکز تعمیراتی معتبر مراجعه کنید.

از کول پد برای کمک به فن لپ تاپ توشیبا استفاده کنید.

کول پد یکی از لوازم جانبی کاربردی لپ تاپ به شمار می رود که می تواند از حجم کاری فن لپ تاپ توشیبا بکاهد و موجب افزایش طول عمر آن شود. نمونه های مختلفی از این سیستم های خنک کننده در بازار دیده می شود. یکی از آن ها را خریداری کنید و کاستی ها و اختلالات جزئی فن لپ تاپ را از بین ببرید. در راستای تهیه ی کول پد نیز می توانید روی فروشگاه های نمایندگی رسمی توشیبا حساب کنید. کارشناسان واحد فروش این نمایندگی همواره آماده ی خدمت رسانی بوده و شما را در مسیر انتخاب کول پد مناسب یاری می نمایند.

فن لپ تاپ

پردازش های سنگین لپ تاپ را کنسل کنید.

پردازش های لپ تاپ باید در حد ظرفیت CPU سیستم باشند. اگر فرای ظرفیت CPU از آن کار بکشید، تولید گرمای آن به شدت افزایش یافته و فن لپ تاپ توشیبا قدرت را در خنک سازی طولانی مدت سیستم از دست می دهد. دقت داشته باشید که گرمای CPU با افزایش تعداد فعالیت های پس زمینه نیز رابطه ی مستقیم دارد. بنابراین همواره باید سعی در بستن صفحات پس زمینه داشته باشید و حتی الامکان از پردازش های سنگین دوری کنید.

از خمیر سیلیکون استفاده کنید.

اگر مجبور هستید ساعاتی در روز را به انجام فعالیت سنگین دیجیتالی با لپ تاپ بپردازید، توصیه می کنیم برای مقابله با خرابی فن لپ تاپ توشیبا به هنگام اجرای فعالیت ها و پردازش های سنگینی چون بازی های کامپیوتری مدرن و یا نرم افزار های رندرینگ CAD از خمیر سیلیکون استفاده کنید. این خمیرها می توانند به سلامت فن کمک بزرگی کنند.

فن از کار افتاده ی لپ تاپ توشیبا را تعمیر کنیم یا تعویض؟

انتخاب میان تعمیر و تعویض در جهت بازیابی کارایی فن لپ تاپ توشیبا به میزان آسیب های وارده بر آن بستگی دارد. کارشناسان نمایندگی رسمی توشیبا پس از اعمال مراحل ریزبینانه ی عیب یابی ایراد اصلی فن را تشخیص داده و آن را به بهترین شکل ممکن برطرف می کنند.

خاطرنشان می نماییم که در صورت نیاز به تعویض فن لپ تاپ، فرآیند جایگزینی با استفاده از نمونه ی اورجینال سازگار با سیستم رایانه ای لپ تاپ مورد بحث انجام می شود تا هیچ گونه افت کیفیتی شامل حال دستگاه نگردد. اصالت و کیفیت این پروسه با ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی قابل اثبات است.

فن لپ تاپ

فروش و تعمیر محصولات توشیبا

نمایندگی مجاز توشیبا مجموعه ای ایمن و مجاز برای دریافت خدمات مرتبط با فروش و تعمیر دستگاه های توشیبا است. این مرکز با به کارگیری دانش به روز کارشناسان مجرب IT به فعالیت می پردازد. با حضور در نمایندگی رسمی توشیبا می توانید ضمن تهیه ی انواع سیستم های دیجیتال توشیبا، کلیه ی اختلالات پیش آمده در آن ها را نیز در بالاترین سطح کیفی امکانپذیر مرتفع سازید. تمامی مراحل تعمیراتی در این نمایندگی براساس پارامترهای استاندارد انجام شده و به همراه گارانتی های معتبر عرضه می شوند.

5/5(2 امتیاز)