جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

خرابی تصویر فتوکپی توشیبا

خرابی تصویر فتوکپی توشیبا عمدتاً به دلیل وجود اختلال در عملکرد یک یا چند قطعه از این دستگاه اتفاق می‌افتد. از این‌رو تشخیص صحیح علت این اشکال نیاز به طی مراحل عیب‌یابی و بررسی عملکرد قطعات دستگاه کپی دارد. خرابی تصویر برگه‌های کپی شده همیشه به یک شکل اتفاق نمی‌افتد؛ ظهور خطوط مشکی یا سفید در تصویر چاپ شده، کمرنگ شدن تصویر چاپ شده و یا تکرار تصویر، اشکالاتی هستند که گاه در تصویر چاپ شده توسط دستگاه کپی ظاهر می شوند و عملکرد دستگاه را از وضعیت عادی خارج می‌سازند.

در بخش‌های آتی علل بروز این اشکال یعنی خرابی تصویر فتوکپی توشیبا– شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد. شایان ذکر است سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال از طریق تماس با نمایندگی توشیبا و به صورت سرویس در محل دستگاه کپی قابل دریافت است.

جهت ثبت درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیر دستگاه کپی توشیبا، از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات توشیبا تماس بگیرید).

3/5(3 امتیاز)
خرابی تصویر فتوکپی توشیبا

بررسی علل خرابی تصویر فتوکپی توشیبا

کمرنگ بودن تصویر فتوکپی توشیبا

به دو دلیل این امکان وجود دارد که تصویر فتوکپی توشیبا کم رنگ گردد؛ احتمال نخست آن است که پودر دولوپر کارکرد زیادی داشته است و عمرش تمام شده است؛ احتمال دوم آن است که درام دستگاه کپی ضعیف شده است. در هر دو حالت جهت رفع این مشکل نیاز است بصورت همزمان هر دو آنها –یعنی پودر دولوپر و درام دستگاه کپی- تعویص گردند. سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال توسط کارشناسان نمایندگی تعمیر فتوکپی توشیبا ارائه می‌گردد.

ظاهر شدن خطوط سفید در تصویر چاپ شده فتوکپی توشیبا

در صورتی که خط های سفید در تصویر چاپ شدۀ ظاهر شود در وهله نخست می‌بایست سیم شارژهای MC و TC را عوض نماییم. در مرحله بعد دولوپر حتما چک شود تا کم نشده باشد. گام بعدی جهت رفع مشکل خرابی تصویر فتوکپی توشیبا چک کردن درام و رفع ایراد احتمالی در آن است.

ظاهر شدن خطوط مشکی در تصویر فتوکپی توشیبا

خط مشکی در تصویر فتوکپی توشیبا می تواند به علل مختلفی ایجاد شود که مهمترین آنها عبارتند از: لکه در اپتیک کپی، لنز کپی، آینه لیزر شماره ۱، شماره۲ و شماره ۳، خط بر روی درام و در آخر خرابی تیغه بلید کپی.

تکرار تصویر توسط دستگاه کپی توشیبا

تکرار شدن تصویر در کپی توشیبا معمولا به دلیل خرابی تفلون هیتر اتفاق می‌افتد. که در اینصورت جهت تعمیر مشکل خرابی تصویر فتوکپی توشیبا می بایست درام و بلید چک شود. در صورت خرابی بهتر است هر دوی آنها تعویض گردند تا تکرار تصویر بصورت کلی برطرف گردد.

چسبیدن کاغذ به درام و گیر کردن آن

مهمترین علت چسبیدن کاغذ به درام و گیر کردن آن خرابی ناخنک های درام و مشکل در عملکرد آن است. سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال توسط کارشناسان نمایندگی تعمیر فتوکپی توشیبا ارائه می‌گردد.

خرابی درام

گاهی در اثر استفاده از درام و بلید غیر اورجینال در دستگاه فتوکپی توشیبا صدا ایجاد می شود که باید درام و بلید پاک کننده کپی توشیبا را عوض نمود و یا صدا را بر طرف نمود.

خارج شدن پودر دولوپر (پودر سنگین) فتوکپی توشیبا

مورد دیگری که می‌تواند سبب خرابی تصویر فتوکپی توشیبا گردد، ریخته شدن پودر دولوپر (پودر سنگین) به بیرون است. بروز این اشکال معمولا به دو دلیل اتفاق می‌افتد. یک آنکه سیم شارژ MC و یا TC کپی خراب و یا پاره شده است. دوم آنکه درب کپی اتصال مناسبی ندارد و یا اتصالات شارژرهای درام جرقه می زند. در هر دو این موارد راه حل آن است که دستگاه به تکنیسین تعمیر فتوکپی توشیبا سپرده شود.

افتادن لکه های سیاه پودری شکل روی کاغذ کپی

در صورت ظاهر شدن لکه های سیاه پودری شکل روی کاغذ فتوکپی توشیبا بهترین کار چک کردن سیم شارژهای MC و TC و یا بررسی کردن است. (گرید بررسی شود که جرقه نزده باشد).

روشن شدن چراغ درام و نمایش Error Drum

زمانیکه چراغ هشدار درام روشن شده باشد ممکن است کارکرد کپی از ۳۰ هزار برگ عبور کرده باشد که در اینصورت می بایست درام تعویض شود. در این وضعیت بهتر است که دولوپر و بلید نیز تعویض شود. عدم توجه به این موارد سبب خرابی تصویر فتوکپی توشیبا می‌گردد.

چاپ سفیدی در زمان کپی گرفتن

چاپ سفیدی در زمان کپی گرفتن به چند دلیل اتفاق می افتد. اولین و محتمل‌ترین دلیل می تواند عدم اتصال درام به کپی باشد. دلیل بعدی اینست که در مخزن یونیت دولوپر مشکلی بوجود آمده است. سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال توسط کارشناسان نمایندگی تعمیر فتوکپی توشیبا ارائه می‌گردد.