جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر شارژر لپ تاپ توشیبا

حتما شما هم وقتی با کوچک ترین مشکل یا اختلالی در روند شارژ شدن لپ تاپ تان مواجه می شوید، تصور می کنید ایراد از باتری است. آیا تا بحال به این فکر نکرده اید که ممکن است شارژر آسیب دیده باشد؟ بله! گاهی واقعا ایراد از باتری نیست و نیاز به تعمیر شارژر لپ تاپ توشیبا می باشد.

برای این منظور تیم تعمیرات لپ تاپ توشیبا اول بخش های مختلف شارژر شامل کابل، آداپتور، برد و … را مورد بررسی قرار می دهند. سپس بر حسب این که کدام بخش و تا چه اندازه آسیب دیده است، آن را ترمیم می نمایند. ممکن است نیاز به تعویض قطعات باشد و یا این که امکان ترمیم شارژر وجود نداشته باشد. در این صورت هرگونه اقدامی تنها با صلاحدید شما انجام خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با نحوه عیب یابی و تعمیر شارژر لپ تاپ Toshiba از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

تعمیر شارژر لپ تاپ توشیبا

تعمیر شارژر لپ تاپ توشیبا در چه مواردی ضروری است؟

از کار افتادن برد آداپتور

یکی از مهم ترین مشکلاتی که تعمیرات شارژر لپ تاپ را ضروری می کند، از کار افتادن برد آداپتور است. ورودی آداپتور، دارای برق AC 220v است و به همین دلیل نیز بررسی و تعمیرات آن برای کاربران عادی و تعمیرکاران مبتدی بسیار خطرناک است. بهتر است برای جلوگیری از بروز هرگونه خطر یا آسیب دیدگی احتمالی، تعمیر شارژ لپ تاپ توشیبا را به تکنسین های مجرب این حوزه واگذار کنید. همکاران ما در نمایندگی مجاز توشیبا برای بررسی و ترمیم برد آداپتور از ابزار پیشرفته استفاده کرده و تمامی جوانب ایمنی را در نظر می گیرند.

خرابی کابل برق

شارژرها یک سیم دارند که خرابی یا پوسیدگی آن روند شارژ را مختل می کند. این کابل به دلایلی همچون نگهداری نادرست و یا عوامل دیگر دچار ایراد شده و یا حتی پاره می شود. به جز پوسیدگی کابل که به سادگی قابل مشاهده است، وجود قطعی در اتصالات داخلی کابل هم می تواند منجر به از کار افتادن آن و در نتیجه عملکرد معیوب شارژر شود. تعمیر شارژر لپ تاپ توشیبا در این شرایط نیاز به مهارت دارد و تکنسین باید بتواند پارگی اتصالات را به درستی تشخیص دهد.

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید :باتری لپ تاپ توشیبا

از کار افتادن قطعات مدار

از کار افتادن قطعات مدار هم جزء مشکلاتی است که در روند تعمیر شارژر لپ تاپ Toshiba بررسی می شود. مدار پاور جک، کابل برق ورودی، فیوز یا NTC یا خازن های مدار RLC اولیه و خازن، اصلی ترین قطعات مدار هستند که از کار افتادن آنها موجب مختل شدن کار شارژر می شود.

تست آداپتور لپ تاپ توشیبا

پیش از انجام هر اقدامی برای تعمیر شارژر لپ تاپ توشیبا یا دیگر برندها، باید آداپتور را تست کرد. برای این منظور، باید کابل برق به پریز مدار لامپ سری وصل شود تا لامپ روشن و خاموش گردد. کارشناسان پس از انجام این کار، کابل را از پریز جدا کرده و در کمتر از 10 ثانیه دوباره متصل می کنند؛ این بار لامپ اصلا روشن نمی شود.

پس از گذشت یک دقیقه، مجددا کابل متصل شده و لامپ روشن و خاموش می شود. با اتصال کابل آداپتور به برق و بررسی ولتاژ آن، در صورتی که مراحل و دفعات روشن و خاموش شدن لامپ به همین ترتیب باشد، آداپتور هیچ مشکلی ندارد. توصیه اکید می کنیم که به هیچ عنوان خودتان برای تست یا تعمیر شارژر لپ تاپ توشیبا اقدامی نکنید؛ انجام این کار را به تکنسین های مجرب تعمیر لپ تاپ محول کنید تا شارژر به بهترین شکل ترمیم شود.

نمایندگی توشیبا در تهران

نمایندگی توشیبا در تهران، اصلی ترین مرکز ارائه دهنده خدمات مربوط به فروش و تعمیر محصولات این شرکت به کاربران محسوب می شود. در هر یک از بخش های این مرکز، کارشناسانی فعالیت می کنند که از سالها تجربه در حوزه ی کاری خود برخوردار هستند و میتوانند خدمات تخصصی را به شما عزیزان ارائه دهند. تلاش همکاران ما در این مجموعه این است که نیازهای شما عزیزان در حوزه ی فروش و تعمیر انواع لپ تاپ، دستگاه کپی، پرینتر، پروژکتور و … توشیبا را به نحو احسن برطرف کنند. ارائه ی مشاوره های تخصصی فروش و تعمیرات، ارائه ی گارانتی معتبر خدمات، ارائه ی خدمات پس از فروش و مواردی از این دست، از جمله مصادیق مشتری مداری به عنوان هدف اصلی نمایندگی توشیبا در تهران به شمار می روند.

Rate this post