جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

فیلتر برق لباسشویی توشیبا

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر فیلتر برق لباسشویی توشیبا بد نیست نگاهی به ساختار این قطعه از لباسشویی توشیبا و عملکرد آن داشته باشیم. حتما می‌دانید که نویزهای الکتریکی تولید شده توسط لباسشویی، معمولاً به واسطه سیم‌ها به دیگر وسایل برقی منتقل می‌شود. کاری که فیلتر برق لباسشویی انجام می‌دهد، کاهش دادن تداخل و افت نویزهای الکتریکی‌ای است که توسط موتور لباسشویی تولید می‌شود. بنابراین فیلتر موجود در ماشین‌های لباسشویی مانع از تداخل نویزهای الکتریکی این دستگاه با سایر دستگاه‌های الکتریکی تعبیه شده در آن محیط می‌گردد.

خرابی فیلتر برق لباسشویی نشانه‌هایی دارد که در این میان، پریدن فیوز برق یکی از رایج‌ترین آنهاست. در صورت بروز اشکال در فیلتر برق نیاز است تا در اسرع وقت این قطعه تعمیر و یا تعویض گردد. فیلتر برق معمولاً با پیچ‌هایی به داخل کابینت ماشین لباسشویی وصل شده است. پیچ‌های نگهدارنده این قطعه نیز در بیرون قرار دارند که می‌بایست آن‌ها را با استفاده از پیچ گوشتی مناسب باز کنید تا فیلتر آزاد شود. پس از آزاد شدن وقتی فیلتر از کابینت، می‌توانید آن را با یک نمونه جدید عوض کنید. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر فیلتر برق لباسشویی توشیبا می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی توشیبا تماس بگیرید.

فیلتر برق لباسشویی توشیبا

آموزش تعمیر فیلتر برق لباسشویی توشیبا

در صورت آشنایی با ساختار و قطعات لباسشویی‌های امروزی می‌توانید با دنبال کردن مراحل درج شده در بخش زیر جهت تعمیر فیلتر برق لباسشویی توشیبا اقدام نمایید. پیش از دنبال کردن مراحل درج شده توصیه می‌شود عکسی از اتصالات تهیه کنید تا اتصالات را به فیلتر جدید بر اساس آن وصل کنید. اکیداً توصیه می‌شود در صورت عدم آشنایی با انجام این کار، از دستکاری لباسشویی خودداری کرده و با کارشناسان ما در نمایندگی لباسشویی توشیبا تماس بگیرید. اما مرحل تعویض و تعمیر فیلتر لباسشویی توشیبا عبارتند از:

  • مرحله اول: قطع کردن برق ماشین لباسشویی

از آنجا که برای تعویض فیلتر برق لباسشویی توشیبا با سیم‌های برق سرکار داریم باید در اولین گام ارتباط دستگاه را با برق قطع کنیم. برای این کار کافی است تا دو شاخه‌ی برق را از پریز بکشیم.

  • مرحله دوم: خارج کردن پنل بالایی

در این مرحله نیاز است پنل بالایی لباسشویی خارج شود. برای این کار پیچ‌هایی که پنل را به بدنه محکم کرده است را با استفاده از پیچ‌گوشتی باز کنید و پنل را به سمت بیرون بکشید تا از ماشین لباسشویی جدا شود. (نکته: خارج کردن پنل هر مدل دستگاه با سایر دستگاه‌ها تفاوت دارد)

  • مرحله سوم: بررسی فیلتر برق لباسشویی توشیبا

در این مرحله –و پس از برداشتن پنل بالایی- خواهید توانست فیلتر برق ماشین لباسشویی را ببینید. خرابی این فیلتر نشانه‌هایی دارد که در صورت مشاهده آنها می‌توانید جهت تعویض و تعمیر فیلتر اقدام کنید: انفجار یا برآمدگی در فیلتر، علایم سوختگی، علایم دود کردن یا بودن مایع در ته فیلتر. البته خرابی فیلتر ممکن است هیچ علامتی هم نداشته باشد که این مورد را می‌توان هنگام کار کردن ماشین لباسشویی و ایراد در کارکرد دیگر لوازم برقی مشاهده کرد.

  • مرحله چهارم: تعویض فیلتر برق

فیلتر برق لباسشویی توشیبا معمولاً با پیچ‌هایی به داخل کابینت ماشین لباسشویی وصل شده است. پیچ‌های نگهدارنده این قطعه نیز در بیرون قرار دارند که می‌بایست آن‌ها را با استفاده از پیچ گوشتی مناسب باز کنید تا فیلتر آزاد شود. پس از آزاد شدن وقتی فیلتر از کابینت، می‌توانید آن را با یک نمونه جدید عوض کنید. (نکته: هر کانکتور الکتریکی که از فیلتر قدیمی باز می‌شود را به فیلتر جدید وصل کنید البته در همان موقعیت فیلتر قدیمی).

  • مرحله پنجم: اتصال فیلتر برق به کابینت

پس از آنکه تمامی کانکتورهای الکتریکی به فیلتر جدید منتقل شدند می‌توانید آن را مانند قبل به کابینت ماشین لباسشویی وصل کنید. پس از آن، پنل بالایی را سرجای خود قرار دهید و پیچ‌های آن را ببندید.

برای آشنایی با ارور های لباسشویی توشیبا کلیک کنید.

نمایندگی لباسشویی توشیبا

نمایندگی لباسشویی توشیبا ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس ها در حوزه تعمیر، فروش و بهسازی ماشین‌های لباسشویی Toshiba به متقاضیان است. در این حوزه تیمی از برترین اساتید تعمیر حضور دارند و بالاترین سطح کیفی خدمات را به متقاضیان ارائه می دهند. نمایندگی ماشین لباسشویی توشیبا در تلاش است تا با همکاری نیروهای متخصص و مجرب، روز به‌روز خود را به استانداردهای جهانی این حوزه نزدیک‌تر سازد و بالاترین سطح کیفی خدمات را در دو حوزه فروش و تعمیر لباسشویی به هموطنان گرامی ارائه نماید.

خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات لباسشویی توشیبا منحصر به مدلی خاص از این دستگاه نیست و کلیه مدل ها، دوقلو، درب از جلو و … را شامل می گردد. شایان ذکر است غالب سرویس های مرتبط با تعمیرات لباسشویی توشیبا بصورت سرویس در محل لوازم خانگی ارائه می گردد زیرا ابعاد بالای این دستگاه امکان جابجایی و تحویل آن به تعمیرگاه را دشوار ساخته است. (مگر درشرایطی که امکان جداسازی قطعه معیوب و تحویل آن به تعمیرگاه وجود داشته باشد)

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید