جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر کلید fn لپ تاپ

لپ تاپ نسبت به اکثر کیبوردهای رایانه های شخصی دارای دکمه های بیشتری است. یکی از کلیدهایی که در لپ تاپ از جمله لپ تاپ توشیبا حضور دارد، کلید fn است. کلید fn لپ تاپ نزدیک کلید z کیبورد می باشد. این کلید مانند دکمه های Alt، Shift و Ctrl برای میانبر زدن میان فعالیت های دیجیتالی و نرم افزاری کاربرد دارد. اگر به استفاده از اف ان عادت کنید، مسلما خرابی آن برایتان دردسرساز خواهد شد. در ادامه شما را با جایگاه کلید اف ان لپ تاپ آشنا می سازیم.

تعمیر کلید fn لپ تاپ

کاربرد کلید fn لپ تاپ

همان طور که گفته شد، کلید fn لپ تاپ توشیبا و یا سایر برندهای موجود در بازار برای میانبر زدن کاربرد دارد. این میانبر در تنظیم صدای موزیک یا مدیای در حال پخش و البته نور نمایشگر سیستم دیده می شود. برای این منظور کلید اف ان لپ تاپ را به همراه کلیدهای f6, f7,f9 و f10 بفشارید. کاربرد دیگر کلید fn در لپ تاپ، انتقال دستگاه به حالت sleep است. کافی است این کلید را با ترکیب f1 بزنید تا رایانه به وضعیت استندبای منتقل شود.

تعمیرات کیبورد لپ تاپ خود را به ما بسپارید

دلایل خرابی کلید fn در لپ تاپ توشیبا

خرابی کلید fn لپ تاپ توشیبا دو حالت کلی دارد.

خرابی کیبورد و تمامی کلیدهای لپ تاپ همراه با از کار افتادگی fn

مسلما از کار افتادگی کامل کیبورد با خرابی کلید fn لپ تاپ هم مسیر خواهد بود. اختلالات کیبورد لپ تاپ می تواند ریشه در تداخلات نرم افزاری داشته باشد. از طرفی اصابت ضربه نیز در قطعی اتصالات کیبورد نقش دارد.

کار نکردن کلید اف ان هنگام سالم بودن سایر دکمه های کیبورد

اگر تمامی کلیدهای کیبورد در سلامت کامل به سر می برند، اما کلید اف ان لپ تاپ کار نمی کند؛ مشکل در ویندوز نهفته شده است. معمولا تاخیر در آپدیت ویندوز باعث از کارفتادگی fn می شود. البته احتمال قطعی اتصال درونی دکمه ی fn نیز به صورت مجزا وجود دارد.

تعمیر کلید اف ان لپ تاپ توشیبا

برای رفع خرابی کلید fn لپ تاپ ابتدا ویندوز و درایور کیبورد را آپدیت کنید. سپس اگر کلید اف ان همچنان قادر به فعالیت نبود، وارد کنترل پنل رایانه شوید و بخش Synaptics pointing Device driver را پاک نمایید. با این کار تضاد درایورهای پیش فرض از بین می رود. در صورتی که پس از ریستارت کردن سیستم مجددا با خرابی اف ان رو به رو شدید؛ به یکی از شعب نمایندگی توشیبا مراجعه کنید. کارشناسان ما طی مدت زمان کوتاهی خرابی اف ان را برطرف خواهند کرد. لازم به ذکر است که کلیه ی خدمات و سرویس های نمایندگی رسمی توشیبا به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شوند.

5/5(1 امتیاز)