جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا دی وی دی رایتر لپ تاپ توشیبا کار نمی‌کند؟

کار نکردن دی وی دی رایتر لپ تاپ توشیبا یکی از مشکلاتی است که هر کاربری در طول استفاده از لپ‌ تاپ‌ توشیبا یا لپ تاپ های دیگر ممکن است به آن برخورد کند. به طبع، سوألی که ذهن این افراد را به خود درگیر می کند این است که چرا دی وی رام لپ تاپ توشیبا کار نمی کند؟ دلایل مختلفی در کار نکردن دی وی رام و عدم رایت دی وی دی و سی دی و یا خواندن آن ها وجود دارد. اگر DVD Writer لپ تاپ به درستی عمل نکند، شما نه می توانید فایلی از روی دی وی دی باز کنید و نه روی سی دی خام، چیزی رایت کنید.

در این شرایط کار نکردن دی وی دی رایتر لپ تاپ توشیبا ممکن است به دلایل نرم‌افزاری و سخت افزاری به وجود آمده باشد. اگر پای مشکل نرم افزاری در میان باشد، برطرف کردن مشکل آسان بوده و می توان با چند اقدام ساده در ویندوز، آن را درست کرد. اما اگر مشکل سخت افزاری باشد باید نسبت به تعمیر DVD رایتر توشیبا اقدام کرد.

چرا دی وی دی رایتر لپ تاپ توشیبا کار نمی‌کند

در صورت تمایل، مطلب «آموزش تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ» را مطالعه کنید.

مشکلات سخت افزاری دی وی دی رایتر لپ تاپ توشیبا

استفاده زیاد از ابزار الکترونیکی، به مرور آن ها را دچار ایراد می کند. ایرادی که بر اثر عمر بالا و کار کرد زیاد باشد، اغلب سخت افزاری بوده و نیاز به تعمیر توسط متخصصان دارد. موارد زیر، مهمترین دلایل کار نکردن دی وی دی رایتر لپ تاپ توشیبا هستند.

کند شدن سرعت موتور عامل اصلی کار نکردن دی وی دی رایتر لپ تاپ توشیبا

در DVD Writer یک موتور وجود دارد که دی وی دی را به چرخش در می آورد. DVD باید با سرعت مشخصی بچرخد تا لنز بتواند اطلاعات آن را خوانده و به معرض نمایش بگذارد. حال اگر محور گردش موتور در اثر گذشت زمان و یا نفوذ گرد و خاک آلوده شود، توانایی خود را در تنظیم سرعت مورد نیاز از دست خواهد داد. برای رفع این مشکل باید محور گردش موتور به واسطه اسپری مخصوص تمیز شود.

البته این کار را باید یک تعمیرکار ماهر لپ تاپ انجام دهد. نکته قابل توجه این است که ممکن است با تمیز شدن موتور، بازهم نتواند سرعت مورد نیاز را تأمین کند و همچنان با کار نکردن دی وی دی رایتر لپ تاپ توشیبا مواجه باشیم. در این صورت موتور دی وی دی رایتر خراب شده و باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کرد.

کثیف شدن لنز؛ دلیل رایج کار نکردن دی وی دی رایتر لپ تاپ توشیبا

اگر دی وی دی رام توشیبا نمی تواند اطلاعات روی سی دی یا دی وی دی را باز کند، به احتمال زیاد، لنز آن کثیف شده است. البته ممکن است لنز کارایی خود را از دست داده باشد. لنز برای آنکه اطلاعات روی دی وی دی را بخواند، باید کاملاً تمیز باشد و مانعی بین آن و دیسک وجود نداشته باشد. بنابراین، وجود هرگونه گرد و غبار یا لکه روی آن، عمل خواندن DVD را با مشکل مواجه می کند.

برای رفع کار نکردن دی وی دی رایتر لپ تاپ توشیبا بر اثر کثیفی لنز، باید با اسپری مخصوص آن را تمیز کرد. اکیداً توصیه می شود به تنهایی اقدام به این کار نکنید چرا که هرگونه آسیب یا ضربه کوچک به لنز باعث خرابی کامل آن می شود. بنابراین بهتر است کار را به دست تعمیرکاران مجاز توشیبا بسپارید و امنیت لپ تاپ خود را تضمین کنید. همچنین اگر کار نکردن دی وی رام توشیبا، به دلیل خرابی لنز باشد، تکلیف مشخص بوده و باید نسبت به تعویض آن به نمایندگی لپ تاپ توشیبا مراجعه کرد.

کثیف شدن لنز دی وی دی رایتر لپ تاپ توشیبا

مشکلات نرم افزاری کار نکردن دی وی دی رام توشیبا

 اشکالاتی که در کار سخت افزار سیستم های کامپیوتری رخ می دهد، گاهی ریشه نرم افزاری دارد. این مورد به ویژه در سیستم های ویندوزی، بسیار دیده می شود. بنابراین توصیه می شود پیش از اقدامات سخت افزاری، ابتدا از طریق Device Manager ویندوز، وضعیت درایورها را بررسی کنید. گاهی با یک آپدیت ساده مشکل حل خواهد شد. همچنین ممکن است گاهی دی وی دی رایتر توسط ویندوز شناسایی نشده باشد. در چنین مواقعی توصیه می شود، BIOS/UEFI را چک کنید.

چنانچه به این تنظیمات ناآشنا هستید و نمی توانید پاسخ سؤالات خود را در گوگل بیابید، کافی است با نمایندگی تعمیرات توشیبا تماس بگیرید. در این نمایندگی، کارشناسان تلفنی اطلاعات مربوط به مشکل دستگاه را دریافت کرده و سپس شما را راهنمایی می کنند. چنانچه نیاز به پشتیبانی نرم افزاری باشد، بسته به نوع مشکل ممکن است بتوانند شما را از راه دور راهنمایی کنند.

تعمیر DVD رایتر لپ تاپ توشیبا

یکی از اقدامات برای رفع مشکل داریو لپ تاپ، تعمیر DVD رایتر است. البته گاهی بنا به تشخیص کارشناس، ممکن است نیاز به تعویض آن باشد. در روند تعمیر دی وی دی رایتر، قاب دستگاه باز شده و درایو را از دستگاه جدا می کنند. سپس تمامی کابل های متصل به دی وی رایتر جدا شده و درایو را کاملاً از دستگاه خارج می کنند. در این شرایط برای بررسی کار نکردن دی وی دی رایتر لپ تاپ توشیبا، عمل عیب یابی آن انجام می شود.

دو حالت ممکن است در اینجا وجود داشته باشد: 

  • اول اینکه دی وی دی رایتر قابل تعمیر بوده و با هزینه کمتری این امر انجام می شود. 
  • حالت دوم این است که آسیب دیدگی دی وی دی رایتر زیاد بوده و باید تعویض گردد. 

در هر دو صورت، این کار توسط تکنسین های با تجربه انجام می شود.

تعمیر DVD رایتر لپ تاپ توشیبا

برای اطلاعات بیشتر بخوانید: تعمیرات کیبورد لپ تاپ

نمایندگی تعمیر لپ تاپ توشیبا

اگر دی وی دی رایتر لپ تاپ شما کار نمی کند یا احساس می کنید دستگاه شما با مشکلات سخت افزاری دست و پنجه نرم می کند، نگران نباشید. نمایندگی تعمیرات توشیبا با تمام توان در کنار شما است. در این نمایندگی تمامی مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ توشیبا با استفاده از بهترین تجهیزات و کارآمدترین مهندسین کشور، برطرف می شود. شما برای استفاده از خدمات تعمیر لپ تاپ توشیبا می توانید از دو طریق مراجعه حضوری و خدمات سرویس در محل اقدام کنید.

اگر هم در شهرستان سکونت دارید و امکان حضور در نمایندگی را ندارید، مطمئن ترین روش برای حل مشکل لپ تاپ شما، سپردن آن به نمایندگی توشیبا است. برای این منظور می توانید آن را برای شرکت ارسال کرده و منتظر دریافت دستگاه تعمیر شده خود باشید. نمایندگی تعمیرات توشیبا خدمت رسانی و کاهش هزینه هموطنان را از اهداف خود تعریف کرده و در این مسیر تمام تلاش خود را به کار می برد.

4.7/5(3 امتیاز)