جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی صورتی چاپ می کند؟

اگر دستگاه کپی رنگی دارید که تصاویر را به رنگ صورتی چاپ می کند، ادامه این مقاله را از دست ندهید. چاپ صورتی دستگاه کپی اگرچه مشکل چندان رایجی نیست، ممکن است گاهی کاربران را درگیر کند. دلایل کپی صورتی رنگ، مشخص هستند و کافی است آنها را بشناسید.

پس از آن به راحتی می توانید ضمن استفاده از راهکارهایی ارائه شده در ادامه مطلب، مسئله را برطرف کنید. اگر  در پایان موفق به حل مشکل چاپ صورتی در دستگاه کپی نشدید، تیم تعمیرات کپی در نمایندگی توشیبا مرکز سخت افزار ایران، خدمات تخصصی را در این زمینه به شما ارائه می دهند.

چاپ صورتی دستگاه کپی

دلایل چاپ دستگاه کپی  

دستگاه های فتوکپی رنگی دارای چهار رنگ آبی، قرمز، زرد و سیاه هستند که معمولا کارتریج های دستگاه کپی آنها را به میزان مساوی تقسیم می کنند. علت چاپ صورتی در دستگاه کپی را نیز باید در همین ویژگی جستجو کرد. درواقع اگر رنگ اصلی تمام شود، ممکن است تصویر به رنگ صورتی چاپ شود.

مثلا ممکن است بخواهید عکس یک منظره ساحلی را چاپ کنید در حالی که کارتریج رنگ آبی خالی است. در این صورت، دریا به رنگ صورتی در برگه چاپ می شود. بنابراین می توان گفت که خالی بودن کارتریج ها از تونر رنگ های اصلی، علت اصلی چاپ صورتی در دستگاه کپی توشیبا و دیگر برندها است.  

راهکارهایی برای رفع مشکل کپی صورتی  

بررسی و شارژ کارتریج

همانطور که گفتیم، چاپ صورتی در دستگاه کپی معمولا ناشی از خالی بودن کارتریج است. در این صورت با شارژ کارتریج و تزریق جوهر، می توان مشکل را حل کرد. برای این کار کافی است کارتریج را بیرون آورده و جوهر کافی به داخل آن تزریق نمایید.

برای بررسی کردن حجم جوهر داخل کارتریج هم می توانید از طریق صفحه نمایش موجود روی دستگاه و یا بخش Divices and Printer در منوی Start کامپیوتر اقدام کنید. البته می توانید برای شارژ کارتریج کپی توشیبا از همکاران ما در مرکز تعمیرات دستگاه کپی Toshiba کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: چرا دستگاه کپی صدا می دهد؟

تست دستگاه کپی و عملکرد جوهر

گاهی علی رغم پر بودن کارتریج ها، مشکل چاپ صورتی در دستگاه کپی مشاهده می شود. در این صورت باید فتوکپی را تست کرده و یا Nozzle check را بررسی کنید. به این ترتیب متوجه می شوید که کدام یک از جوهرها مشکل دارند و در اقدامی سریع و به موقع، مسئله را برطرف می کنید.

بهترین راه برای تست فتوکپی، این است که صفحه‌ ای را چاپ کنید، زیرا ممکن است جوهر دستگاه خشک شود و Nozzle را دچار مشکل کند. با سیستم کنترل Nozzle، کپی به صورت اتوماتیک Nozzle را از وجود هر ذره ‌ای پاک می کند. با سیستم کنترل Nozzle از مصرف بیش از حد جوهر هم جلوگیری می‌کنید.

Rate this post