جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر فلت لپ تاپ توشیبا

لپ تاپ های توشیبا و یا سایر برندهای موجود در بازار از قطعاتی ساخته شده اند که شاید برای کاربران عادی کاملا ناشناس باشند. فلت لپ تاپ توشیبا یکی از قطعاتی است که معمولا کمتر به گوش کاربران عادی آشناست. در حالی که فلت بخش مهمی از لپ تاپ ها را تشکیل می دهد. بدون عملکرد صحیح فلت، انتقال داده های مختلف از مادربرد به سمت نمایشگر غیرممکن خواهد بود. در ادامه قصد داریم شما را از کلیه ی جوانب تعمیراتی فلت یا کابل فلت لپ تاپ Toshiba مطلع سازیم.

تعمیر فلت لپ تاپ توشیبا

فلت لپ تاپ چیست؟

برای اینکه بتوانید خرابی فلت لپ تاپ توشیبا را درک کنید، ابتدا باید کارایی این بخش از لپ تاپ را بدانید. همان طور که گفته شد، دیتاهای نمایشی برای حضور در مانیتور لپ تاپ به فلت نیاز دارند. مسیر حرکت کابل فلت از کناره ی لولاهای لپ تاپ و یا داخل آن هاست. بنابراین متاسفانه خیلی ساده خرابی لولای لپ تاپ می تواند منجر به از کارافتادگی و پارگی کابل فلت شود. پیش گیری را بر درمان مقدم بشمارید و در حفظ سلامت لولاهای لپ تاپ کوشا باشید.

علائم خرابی فلت لپ تاپ توشیبا

خرابی فلت لپ تاپ توشیبا دارای علائم مختلفی است. اما به طور کلی هر اختلالی که روند انتقال تصاویر به نمایشگر لپ تاپ را از بین ببرد، ممکن است ریشه در پارگی و فرسودگی کابل فلت لپ تاپ Toshiba داشته باشد. در نتیجه نشانه های خرابی فلت عبارتند از:

برای تعمیر لولای لپ تاپ Toshiba خود کلیک کنید

چشمک زدن و قطع و وصل شدن تصویر نمایشگر لپ تاپ

امکان دارد خرابی فلت لپ تاپ توشیبا با قطعی کامل تصویر همراه نشود. چشمک زدن تصویر و قطع و وصل شدن مرتب آن نیز نشانه ای برای از کار افتادگی کابل فلت لپ تاپ Toshiba می باشد.

کم نور شدن مانیتور لپ تاپ

به میزان وضوح تصاویر در مانیتور لپ تاپ دقت کنید. تاریک شدن بیش از حد لپ تاپ زمانی که با کالیبراسیون و تنظیمات مرتبط با روشنایی و کنتراست قابل حل نباشد، باید به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد. در این حالت احتمال خرابی فلت لپ تاپ توشیبا بسیار بالاست. توصیه می کنیم تداوم استفاده از لپ تاپ را کنسل کرده و برای تعمیر وضعیت مانیتور سیستم اقدام کنید.

قطع شدن تصویر در مانیتور لپ تاپ

اصلی ترین نشانه ی خرابی فلت لپ تاپ توشیبا، قطع شدن کلی تصویر مانیتور است. این مشکل می تواند در اثر اصابت ضربه به لولاهای لپ تاپ ایجاد شود. البته مسلما همواره نمی توان قطع شدن تصویر در مانیتور لپ تاپ را به پارگی فلت ارتباط داد. ممکن است یک اختلال نرم افزاری هم باعث عدم تشکیل تصویر در صفحه نمایش لپ تاپ شود.

تعمیر یا تعویض کابل فلت لپ تاپ Toshiba ؟

تشخیص اینکه فلت لپ تاپ توشیبا باید تعمیر شود یا تعویض، بستگی به نوع اختلال موجود در فلت دارد. گاهی اوقات یک تنظیم دوباره باعث بازگشت سیگنال های اصلی فلت می شود. اما در برخی مواقع نیز کابل فلت لپ تاپ Toshiba به طور کامل آسیب دیده و از عملکرد اصلی خود دور شده است. برای رفع قطعی و پارگی کابل فلت، تعویض ضروری است. مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی رسمی توشیبا طی اعمال مراحل عیب یابی ریز بینانه پروسه ی تعمیر و یا تعویض کابل فلت لپ تاپ های توشیبا را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. برای تعمیر لپ تاپ توشیبا کافی است به نمایندگی توشیبا مراجعه نمایید.

Rate this post