جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • افزایش سرعت حافظه‌های فلاش با تراشه جدید توشیبا

افزایش سرعت حافظه‌های فلاش با تراشه جدید توشیبا

اگر از کاربران همیشگی فلش‌ها باشید حتما می‌دانید که کار با این حافظه‌ها تا چه اندازه انتقال اطلاعات و ذخیره‌سازی آنها را راحت کرده است. با وجود پیشرفت‌های حاصل شده در حوزه ساخت و طراحی فلش، شرکت‌های سازنده این ابزار همچنان در حال تلاش برای تولید فلش‌هایی با سرعت و توانایی بیشتر هستند. یکی از شرکت‌های فعال در این حوزه توشیباست که در طول ماه‌های اخیر موفق به ساخت تراشه‌ی جدیدی برای استفاده در فلش‌ها شده است. تراشه جدید توشیبا می‌تواند سرعت و ظرفیت حافظه های فلاش را افزایش دهد. اگر چه در حال حاضر نیز حافظه های فلاشی با سرعت و ظرفیت بالا وجود دارند لیکن تراشه جدید توشیبا باز هم توانسته کیفیت این محصولات را ارتقا ببخشد.

هدف از تولید تراشه جدید توشیبا چیست؟

همانگونه که می‌دانید یکی از قطعات اصلی و مهم حافظه های فلاش، تراشه ها هستند. تراشه‌های بکاررفته در حافظه‌های فلش وظیفه کنترل رابط کاربری، سرعت فعالیت ها و غیره را بر عهده دارند. مشکلی که در این میان وجود دارد آن است که تعداد تراشه های قابل استفاده در حافظه های فلاش محدود هستند. برای رفع این محدودیت نیاز به ساخت رابط های کاربری و کنترل کننده های مناسب است. اما واقعیت آن است که طراحی چنین ابزاری بر روی برد حافظه های فلاش کار چندان ساده ای نیست و دردسرهای خاص خود را دارد. حال کمپانی پیشرو توشیبا اعلام کرده که موفق به پشت سر گذاشتن این محدودیت‌ها با تولید تراشه‌ای خاص شده است. تراشه جدید توشیبا می‌تواند هم ظرفیت و هم سرعت حافظه های فلاش یا اس اس دی را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

تراشه جدید توشیبا

کاربرد تراشه جدید توشیبا

تولید تراشه جدید توشیبا با استفاده از فناوری 28 نانومتری CMOS صورت گرفته است. بکارگیری این تراشه در حافظه‌های فلش سرعت این ابزارها را به 25.6 گیگابیت در ثانیه افزایش می دهد. این تراشه دیگر تراشه های حافظه و کنترل کننده های آنها را به یکدیگر پیوند می زند و با استفاده از آن می توان ظرفیت حافظه های فلاش را چند برابر کرد. چنانکه در خبرها آمده است، اطلاعت جدید مرتبط با تراشه جدید توشیبا قرار است در کنفرانس ISSCC 2019 به اطلاع علاقمندان برسد. همانگونه که می‌دانید کنفرانس ISSCC 2019 در شهر سان فرانسیسکوی آمریکا برگزار خواهد شد.

نمایندگی توشیبا

نمایندگی توشیبا با تجهیز کارشناسان خویش به امکاناتِ پیشرفتۀ فروش و تعمیر توانسته است خود را به عنوان یکی از مراکز پیشرو در این دو حوزه مطرح سازد. نمایندگی توشیبا در بخش «فروش» عرضه‌کنندۀ تمامی تولیدات کمپانی توشیبا و در بخش «خدمات پس از فروش» ارائه‌دهندۀ تمامی خدمات تخصصی تعمیر و بازسازی محصولات توشیبا است. خدمات ارائه شده در این مرکز، محدود به دستگاهی خاص نیست و تمامی تولیدات کمپانی توشیبا را در برمی‌گیرد؛ خدمات ارائه شده در این مرکز دربردارنده محصولاتی نظیر تبلت، نوت‌بوک، فتوکپی، پرینتر، تلفن همراه، هارددیسک، تلویزیون و … هستند. تمامی سرویس‌های ارائه شده در این مرکز مبتنی بر اصول و استانداردهای جهانی است که از سوی شرکت‌ سازنده مطرح شده‌اند.

تماس با نمایندگی توشیبا »
Rate this post