جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دستگاه کپی همه کاره توشیبا

اگر شما نیز دارنده یکی از دستگاه های کپی همه کاره توشیبا هستید و یا قصد خرید یکی از آنها را دارید خواندن این مطلب درباره مزیت دستگاه کپی همه کاره توشیبا به شما توصیه می شود. در این مقاله بر آنیم تا شما کاربران گرامی را با مزیت دستگاه کپی همه کاره توشیبا آشنا سازیم.

خواندن این مدل از دستگاه کپی با نام همه کاره از آن روست که دستگاه های متعدد در درون یک دستگاه جای داده شده است و برای مثال یک دستگاه کپی قابلیت پرینت، فکس، کپی و اسکن را بصورت یکجا دارد. بدیهی است که کار با چنین دستگاهی تنها برای آندسته از افرادی مفید خواهد بود که از فعالان حرفه‌ای تجهیزات چاپ هستند و یا فعالیت‌های شغلی آنان به نحوی با چاپ و کپی گرفتن گره خورده است.

تهیه این دستگاه‌ها توسط کاربران عادی و خانگی، کار چندان عاقلانه‌ای نیست زیرا این قسم از دستگاه‌های کپی تنها برای کاربری‌های حرفه‌ای طراحی شده و از سوی دیگر فضای بالایی اشغال می‌کنند.

5/5(1 امتیاز)
دستگاه کپی همه کاره

مزیت دستگاه کپی همه کاره توشیبا

1. نخستین مزیت فتوکپی همه کاره توشیبا اشغال فضای کمتر آن است. بدیهی است اگر شما بخواهید دستگاه های پرینتر، اسکنر، کپی و … را جداگانه تهیه نمایید می بایست به هر یک از آنها نیز فضایی مجزا اختصاص دهید. اما یک دستگاه کپی همه کاره تمامی این موارد را در درون خود دارد و به تبع، فضایی کمتر اشغال می کند.

بنابراین اگر از کاربران حرفه ای این دستگاه هستید و یا صاحب شرکتی هستید که ناچارید تمامی این دستگاه ها را در اختیار کارمندان خود بگذارید، اما فضای کافی را ندارید این مزیت دستگاه کپی همه کاره می تواند برای شما مفید باشد.

2. دومین مزیت دستگاه کپی همه کاره توشیبا، بصرفه بودن و اقتصادی بودن آن است. همانگونه که وجود چند دستگاه در یک دستگاه سبب صرفه جویی در مکان مورد استفاده می شود، این امر سبب صرفه جویی در هزینه نیز می شود.

بنابراین دیگر مزیت کپی همه کاره را می توان عدم نیاز به صرف هزینه های مکرر و بسیار برای خرید دستگاههای متفاوت دانست. یک دستگاه همه کار، پرینتر، اسکنر، فتوکپی و احتمال فکس را داراست و شما نیازی به تهیه جداگانه آنها نخواهید داشت.

3. صرفه جویی در زمان:

صرفه جویی در زمان را می توان سومین مزیت دستگاه کپی همه کاره توشیبا قلمداد کرد. شما می توانید دستورهای متفاوتی را به یک دستگاه بدهید و نتیجه کار خود را ظرف چند ثانیه ببینید. ضمن آنکه نیاز به جابجایی های مکرر و حضور در کنار دستگاه های متفاوت را نخواهید داشت. این مسئله به ویژه زمانی خودنمایی می کند که نیازی به روشن کردن دستگاه های متعدد ندارید.

4. چهارمین مزیت دستگاه کپی همه کاره توشیبا برخورداری از امکانات بی شمار است که شما را از داشتن چند دستگاه دیگر بی نیاز می کند. برخی از قابلیت های یک دستگاه فتوکپی همه کاره عبارت است از: پرینت و کپی لیزری رنگی سریع، کیفیت پرینت بالای متوسط، دوبلکس اتوماتیک( پرینت دوطرفه)، فیدر خودکار اسناد، اسکن رنگی با کیفیت بالا، رابط USB، کارتریج با ظرفیت بالا، قابلیت استفاده در شبکه.

چرا دستگاه کپی همه کاره توشیبا بخریم؟

دستگاه کپی همه کاره همچون سایر محصولات الکترونیکی از مشخصات فنی فراوانی برخوردارند، اما تمامی این ویژگی ها برای انتخاب آنها از اهمیت برخوردار نیستند. به طور معمول سه پارامتر کلی در انتخاب کپی همه کاره تاثیرگذارند که شامل سرعت چاپ، دقت چاپ، هزینه نگهداری و تعداد پرینت با هر بار شارژ تونر است.

در بسیاری از دستگاه ها پس از دو یا سه بار شارژ تونر، باید نسبت به تعویض کارتریج اقدام نمود که هزینه به نسبت زیادی به شما تحمیل خواهد کرد، اما در این بین با اطلاع دقیق از میزان استفاده خود می توانید دستگاهی با هزینه سرویس و نگهداری منطقی خریداری کنید.

هزینه نگهداری دستگاه کپی همه کاره در زمان گارانتی تنها شامل شارژ تونر و در نهایت خریداری کارتریج جدید است و به ندرت در این مدت خرابی برای دستگاه کپی همه کاره رخ می دهد، هر چند شرایط استفاده و نگهداری از آنها نقش مهمی در میزان و نوع خرابی ایفا می کنند و به طور قطعی نمی توان در این خصوص اظهار نظر کرد.

همواره به این نکته توجه کنید که اگر میزان استفاده شما از پرینتر چندان بالا نیست و ممکن است با دستگاه های تخصصی و تک منظوره مانند فکس تمامی نیازهای شما برطرف شود و خریداری پرینتر مخصوصا از نوع چند کاره فقط سبب هدر رفتن سرمایه شما خواهد شد. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به خرید این دستگاه از مزیت دستگاه کپی همه کاره توشیبا و البته معایب آن آگاه شوید و خرید خود را بر اساس نیاز و حرفه خود انجام دهید.