جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش تنظیمات شبکه در دستگاه کپی توشیبا

در این مطلب، نحوه تنظیمات شبکه دستگاه کپی توشیبا را به شما آموزش می دهیم. شبکه کردن دستگاه کپی توشیبا و سایر برندها زمانی کاربرد دارد که چند کاربر به صورت هم زمان، از یک فتوکپی استفاده کنند. برای شبکه سازی دستگاه های کپی، نیاز به استفاده از برنامه های خاصی است. همچنین باید مراحل مشخصی طی شود تا بتوانید از دستگاه ها در یک شبکه مشترک استفاده کنید. تنظیمات شبکه دستگاه کپی توشیبا باید درست انجام شود و برخی از مراحل، حساسیت ها و نکاتی دارند که باید به درستی رعایت شوند. در ادامه، تمامی مراحل و نکات انجام این فرایند را به صورت کامل، بررسی می کنیم. اگر مشکلی در این زمینه داشتید، می توانید با تیم تعمیر دستگاه کپی در نمایندگی توشیبا مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

مراحل تنظیمات شبکه دستگاه کپی توشیبا

به طور کلی شبکه سازی دستگاه های کپی کار سختی نیست. تفاوت چندانی ندارد که فتوکپی شما از چه برندی باشد، در هر صورت کافی است یک سری مراحل را به درستی انجام داده و چند نکته ساده را رعایت کنید. به این ترتیب می توانید دستگاه را وارد شبکه کرده و نقل و انتقال فایل ها برای کپی گرفتن را با سرعت بیشتری انجام دهید. جهت تنظیمات شبکه دستگاه کپی توشیبا در ویندوزهای xp و ویستا باید به بخش Printer & Faxes  در Control Panel رفته و روی اسم دستگاه فتوکپی خود راست کلیک کنید. سپس باید Printer properties  را باز کرده و گزینه Share this printer  را انتخاب نمایید.

شبکه سازی کپی توشیبا در ویندوز 7، 8 و 10

1- تعیین نوع اتصال شبکه

اگر می خواهید دستگاه کپی خود را وارد شبکه کنید، اول باید نوع اتصال را مشخص کنید. اگر دستگاه دارای قابلیت اتصال به شبکه به صورت بی سیم باشد، کار شما بسیار راحت تر خواهد بود. در غیر این صورت، نیاز به یک کامپیوتر و کابل یو اس بی دارید.

2- بررسی اتصالات

در دومین مرحله تنظیمات شبکه دستگاه کپی توشیبا، باید تجهیزات و اتصالات مربوط به شبکه را بررسی کنید. دستگاه هایی که قابلیت اتصال بی واسطه و مستقیم به شبکه را دارند، معمولاً به راحتی با ویندوز و مک ارتباط برقرار می کنند. در این صورت باید مودم و اتصالات مربوط به آن کاملا سالم و بی عیب باشند. البته اتصال با کابل هم مراحل خاصی دارد.

3- اتصال مستقیم

اتصال مستقیم، یکی از مهم ترین بخش ها در طول تنظیمات شبکه فتوکپی Toshiba است. اگر از کابل استفاده می کنید، به راحتی می توانید آن را به سوئیچ، روتر یا مودم تحت شبکه وصل کنید و IP ویژه ای را به آن اختصاص دهید. دستگاه هایی که قابلیت اتصال Wifi دارند، باید به SSID مودم یا اکسس پوینت وصل شوند. همچنین در صورتی که دستگاه فتوکپی شما فاقد نمایشگر است، باید آن را به Wifi وصل کنید. بدین منظور می توانید از دفترچه راهنما کمک بگیرید.

4- اشتراک گذاری دستگاه کپی یکی از مهم ترین تنظیمات شبکه دستگاه کپی توشیبا 

در ادامه تنظیمات شبکه دستگاه کپی توشیبا، دستگاه را با استفاده از یک کابل  USB به یک کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنید. در نسخه های 8 و 10 ویندوز، راه اندازی کپی بدون نیاز به CD درایور و به راحتی انجام می شود. اما در سیستم های قدیمی تر، نیاز به  CD یا فایل دانلود شده درایور دارید. بهتر است درایور را تنها از وب سایت های معتبر دانلود کنید.

5- تنظیمات HomeGroup

تنظیمات  HomeGroup آخرین مرحله در تنظیمات شبکه کپی توشیبا است. شما باید مطمئن شوید که تنظیمات HomeGroup در ویندوز به درستی انجام شده است. برای این منظور، فولدر  Control Panel را باز کرده و با پیدا کردن قسمت Network and Sharing Center ، روی HomeGroup کلیک کنید. سپس گزینه Create a homegroup را انتخاب کنید؛ لازم است که Printers & Devices روی Shared تنظیم شده باشد. در این بخش، یک پسورد به شما ارائه می شود که باید آن را یادداشت کرده و به هر شکلی، آن را در اختیار داشته باشید. در ادامه وارد Control Panel  ویندوز شوید و به قسمت Network and Sharing Center بروید و روی HomeGroup  کلیک کنید. سپس گزینه Join Now را که در همان HomeGroup ساخته شده است، انتخاب کنید. در نهایت دستگاه وارد شبکه شده و به سادگی می توانید از آن استفاده کنید.

Rate this post