جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا دکمه پاور پرینتر کار نمی کند ؟

گاهی اوقات،  می خواهید یک پرینت بگیرید، پرینتر روشن نمی شود و با کار نکردن دکمه پاور پرینتر مواجه می شوید. در چنین شرایطی، راه‌هایی وجود دارد که شما با امتحان کردن آن‌ها، به راحتی می‌توانید این مشکل را حل نمایید. در اولین قدم پریز برق را بررسی کنید تا مطمئن شوید جریان برق درآن برقرار است.

 در مرحله بعد کابل برق را از پرینتر جدا کنید، سپس انتهای سیم برق را نیز از محافظ بکشید،اگر پرینتر شما آداپتور دارد، از آن‌ هم سیم برق را جدا کنید. سپس بعد از گذشت دقایقی، دوباره سیم برق را به آداپتور وصل کنید ببنید پرینتر روشن می شود یا نه.

درصورتی که به خدمات سرویس، عیب‌یابی و تعمیرات پرینتر نیاز داشتید با ما تماس بگیرید تا تعمیرکاران پرینتر، جهت ارائه خدمات سرویس و تعمیر پرینتر در محل به آدرس مورد نظر شما اعزام شوند.

اینکه علت کار نکردن دکمه پاور پرینتر چه مساله ای است و یا اصلا دلیل خاموش شدن دستگاه پرینتر چه علتی می تواند داشته باشد مسایلی هست که ما در این مطالب شرح خواهیم داد. همچنین می توانید راه کار حل مشکل چاپ نکردن پرینتر را مطالعه کنید.

کار نکردن دکمه پاور پرینتر

دلایل کار نکردن دکمه پاور پرینتر

برخی مواقع شاید باز بودن درب های پوششی پرینترباعث شود پرینتر روشن نشود در این صورت یک بار درب هارا چک کرده و اطمینان پیدا کنید درب ها باز نیست.

گاهی ممکن است کابل برق یا پریز برقی که پرینتر به آن متصل است ایراد داشته باشند برای حل این مشکل کابل و پریز برق را کامل بازبینی نمایید.گاهی مشکلات نرم افزاری موجب روشن نشدن پرینترمی شوند. البته گاهی هم روشن نشدن پرینتر نشان دهنده خرابی قطعاتی همچون مین برد، برد پاور، برد تغذیه و … است.

خرابی مین برد پرینتر

مین برد یا برد اصلی پرینتر یکی از مهم ‌ترین اجزاء این دستگاه است که به شریان‌ های ارتباطی در پرینتر نیز شهرت دارد.این قطعه علاوه ‌بر تعیین مسئولیت و وظایف هر یک از قطعات این دستگاه به برقراری ارتباط  بین آنها با یکدیگر نیز کمک می کند.

بنابراین خرابی مین برد باعث می شود پاور پرینتر کار نکند چون  ارتباط بین اجزای دستگاه باهم قطع شده و سیستم کار نمی کند، در این حالت تنها راه حل تعمیر مین برد پرینتر توشیبا است.

اما اصلی ترین دلیل خرابی مین برد یا همان برد اصلی پرینتر نوسانات برق است به همین دلیل توصیه می شود حتما از یک محافظ برق برای پرینتر استفاده کنید تا چنین مشکلی برای پرینتر به وجود نیاید و خرج اضافی روی دست شما نگذارد.

کار نکردن دکمه پاور پرینتر

خرابی محافظ برق

اگر از محافظ برق استفاده می کنید، این احتمال وجود دارد که محافظ به علت استهلاک، میزان برق مورد نیاز را به دستگاه نرساند برای حل این مشکل هم پرینتر را مستقیماً به پریز برق وصل کنید تا مطمئن شوید مشکل از محافظ برق نیست.

کار نکردن دکمه پاور پرینتر

بررسی کابل و آداپتور خارجی پرینتر

برای حل مشکل کار نکردن دکمه پاور پرینتر کابل و آداپتور خارجی این دستگاه  را چک کنید تا دچار قطعی برق و تاخوردگی و یا آسیب نباشد .

برای حل این مشکل از کابل دیگری استفاده کرده و دستگاه را با کابل جدید و سالم تست کنید ، اگر پرینتر روشن شد، مشکل از کابل است.

همچنین برخی از مدلهای پرینتر مجهز به یک آداپتور خارجی هستند که بخشی از برد پاور یا تغذیه را در خود جای داده است.  در این صورت کابل را از برق و پرینتر جدا کنید.

 سپس کابل را از آداپتور نیز (در صورت امکان) جدا کنید وبه مدت 30 ثانیه صبر کنید و کابل ها را دوباره به چاپگر وصل کرده و آن را روشن کنید. و مطمین شوید مشکل حل شده است.

 خرابی برد پاور پرینتر

گاهی باید برای حل مشکل کار نکردن دکمه پاور پرینتر ، برد پاور را تعمیر یا تعویض کرد. برد منبع تغذیه وظیفه تامین و کنترل جریان برق ورودی دستگاه در بخش های مختلف مدار را به عهده دارد.

در صورت خرابی برد پاور، این امکان وجود دارد که چاپگر روشن نشود. چنانچه هیچ یک از روش های بالا کارساز نباشند، این احتمال وجود دارد که خرابی در برد پاور رخ داده باشد.

بررسی و عیب یابی برد پاور پرینتر نیاز به دانش و تجهیزات تخصصی دارد. توصیه می کنیم مقاله تعمیر برد پاور پرینتر را مطالعه نمایید و یا با متخصصین مجرب در مرکز نمایندگی توشیبا تماس بگیرید.

 انباشته شدن گرد و غبار درون پرینتر

برد پاور پرینتر قطعه ی حساس و آسیب پذیری است ، حتی در اثر انباشته شدن ذرات گرد و غبار نیز ممکن است پاور پرینتر کار نکند. برای پیشگیری از چنین اختلالی سرویس های دوره ای را فراموش نکنید. این سرویس ها باید طبق استانداردهای ویژه انجام شود.

نوسانات برق و شوک الکترونیکی

اگر به پرینتر شوک الکترونیکی وارد شود، احتمال سوختگی برد پاور وجود دارد در این حالت باز هم شاهد کار نکردن دکمه پاور هستید ، برای جلوگیری از نفوذ ولتاژهای غیر استاندارد، پرینتر را به یک پریز اختصاصی متصل کنید، بدین ترتیب درصد قطعی و روشن نشدن چاپگر کاهش می یابد.

استفاده ی بیش از حد از ظرفیت پرینتر

هر پرینتر دارای ظرفیت و قدرت منحصر به فردی است، استفاده ی بیش از حد از پرینتر می تواند باعث خرابی قطعات مختلف آن شود.  اگر ساعات زیادی از شبانه روز پرینتر روشن باشد  احتمال خرابی برد پاور پرینتر بسیار بالا است.

برای حل این مشکل در بین حجم کار، گاهی پرینتر را خاموش نمایید تا کمی سیستم داخلی و قطعات آن خنک شود برای کار بعدی.

3.5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید