جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

شارژ کردن کارتریج پرینتر توشیبا

شارژ کردن کارتریج پرینتر توشیبا در نمایندگی پرینتر توشیبا با استفاده از بهترین و باکیفیت ترین مواد و توسط باتجربه ترین تکنسین‌های فنی انجام می شود. کارتریج ها چه جوهری باشند و چه لیزری با اتمام رنگ باید مجدداً درون آنها رنگ یا پودر ریخته شود. به این عمل در اصطلاح شارژ کردن کارتریج پرینتر گفته می‌شود. با اینکه کارتریج ها انواع متفاوتی دارند اما عملکرد آنها در ذخیره سازی و تأمین رنگ مورد نیاز برای پرینت یکسان است. در پرینترهای جوهرافشان، رنگ توسط کارتریج و بوسیله هد کارتریج روی کاغذ منتقل می شود.

در پرینتر های لیزری انتقال دستور پرینت روی کاغذ بوسیله پودر و یا همان تونر و بوسیله درام کارتریج صورت می گیرد. چیزی که در شارژ کردن کارتریج اهمیت زیادی دارد، استفاده از مواد باکیفیت می باشد. اگر در کارتریج از رنگ های بی کیفیت و نامرغوب استفاده کنید علاوه بر آسیب زدن به کارتریج ممکن است به سایر قسمت های پرینتر نیز آسیب زده و چاپ بی کیفیتی از دستگاه دریافت کنید. جهت شارژ کردن کارتریج خود می توانید به نمایندگی تعمیر پرینتر توشیبا مراجعه کنید. در این مرکز از بهترین و باکیفیت ترین مواد در شارژ کارتریج استفاده می شود. با این حال اگر می خواهید خودتان اقدام به شارژ کارتریج کنید می توانید از طریق تماشای ویدئوی زیر این کار را انجام دهید.

شارژ کردن کارتریج پرینتر توشیبا

شارژ کردن کارتریج پرینتر توشیبا چه ضرورتی دارد؟

همانطور که گفتیم، کارتریج مخزن ذخیره رنگ دستگاه بوده و در مواقع چاپ، رنگ را به هد انتقال می دهد و در نتیجه سند مورد نظر چاپ می شود. بنابراین اگر کارتریج خالی از رنگ باشد، چاپی انجام نشده و یا چاپ صورت گرفته بسیار بی کیفیت خواهد بود. در این شرایط برای اینکه بتوان اسناد خود را با همان کیفیت چاپ کرد باید کارتریج مجدداً پر شود. در برخی از پرینترهای توشیبا، هنگام خالی شدن کارتریج اخطارهای متفاوتی نمایش داده می شود.

در صورت خالی شدن کارتریج امکان استفاده از پرینتر -تا زمان شارژ کردن کارتریج پرینتر توشیبا – وجود نخواهد داشت. خالی بودن کارتریج در برخی از پرینترها می تواند به هد دستگاه آسیب برساند و کاربر را متحمل هزینه‌های سنگین سازد. از همین رو به کاربران توصیه می‌شود خدمات مرتبط با این بخش را جدی گرفته و به بهترین شکل ممکن آن را انجام دهند. شارژ کارتریج هم بر سلامتی دستگاه تأثیرگذار است و هم استفاده مناسب از دستگاه را فراهم می کند.

نکات مهم شارژ کارتریج پرینتر توشیبا

1. آماده کردن تمامی ابزار و مواد مورد نیاز: قبل از اینکه اقدام به شارژ کردن کارتریج کنید همه تجهیزات و موادی را که لازم دارید از قبل تهیه کنید و در دسترس خود قرار دهید.

2. تهیه مواد مرغوب: برای شارژ کردن کارتریج پرینتر توشیبا ، نکته مهم استفاده از رنگ های مرغوب و باکیفیت است. توجه داشته باشید که خرید رنگ های بی کیفیت به دلیل پایین بودن قیمت آنها می تواند آسیب های جدی به کارتریج و دیگر اجزای پرینتر وارد کند و هزینه های بیشتری را برای شما ایجاد کند. از این رو سعی کنید بهترین موارد را برای شارژ کارتریج انتخاب کنید.

3. دقت در باز و بست کارتریج: یک عامل مهم در شارژ کردن کارتریج پرینتر TOSHIBA، باز و بست صحیح آن است. داشتن تجهیزات لازم جهت انجام این کار امری بسیار مهم تلقی می شود. همچنین نداشتن دانش و تخصص کافی در این زمینه و استفاده از ابزارهای تعمیرات معمولی (مثل انبردست، پیچ‎گوشتی و چکش) به جای ابزارهای تخصصی باعث آسیب زدن به کارتریج و خرابی آن می شود. پس تنها زمانی اقدام به این کار کنید که ااحساس می کنید تجربه لازم را در این زمینه دارید.

4. انتخاب محیط مناسب: برای شارژ کارتریج یک محیط مناسب انتخاب کنید. مواد قابل استفاده برای شارژ کارتریج مواد مضری بوده و می تواند بر سلامتی انسان و موجودات زنده تأثیر بگذارد. بنابراین برای اینکه به دیگران آسیبی نرسانید و باعث آلودگی محیط زندگی خود نشوید، بهتر است شارژ کارتریج را در محیطی مناسب انجام دهید.

توصیه می کنیم در انتخاب کارتریج مناسب پرینتر نیز دقت کنید. 

فیلم شارژ کارتریج پرینتر توشیبا

نمایندگی تعمیر پرینتر توشیبا

درصورت وجود هرگونه مشکل در پرینتر خود می توانید برای دریافت خدمات تعمیر، به نمایندگی توشیبا مراجعه کنید. در این نمایندگی با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و زبده ترین مهندسین کشور، تمامی عیب ها و ایرادات پرینتر شناسایی شده و به بهترین شکل برطرف می گردند. ویژگی که این نمایندگی را از سایر مراکز تعمیراتی متمایز می کند این است که این مرکز در تعمیر پرینتر از قطعات اصل استفاده می کند و تمامی آنها را برای مشتریان گارانتی می کند. در واقع نمایندگی تعمیر پرینتر توشیبا مسئولیت تعمیرات صورت گرفته در دستگاه را برعهده گرفته و همواره پاسخگوی مشتری می باشد. هدف ما رضایت و خرسندی هموطنان بوده و برای دستیابی به این هدف تمامی توان خود را به کار می گیریم.

Rate this post