جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر برد اینورتر تلویزیون توشیبا

تلویزیون های امروزی از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که معمولا حتی نام آن ها برای کاربران عادی ناآشنا است. برد اینورتر تلویزیون توشیبا نیز در لیست قطعات ناشناس برای کاربران عادی قرار می گیرد. این برد نقش همکار بک لایت تلویزیون را ایفا می کند. در ادامه به بیان کلیه ی جوانب تعمیر برد اینورتر تلویزیون توشیبا می پردازیم.

تعمیر برد اینورتر تلویزیون توشیبا

اهمیت تعمیر برد اینورتر تلویزیون توشیبا

برد اینورتر تلویزیون توشیبا قطعه ی مهمی است. عملکرد صحیح این قطعه برای ظهور تصاویر در پنل تلویزیون ضروری است. برد اینورتر تلویزیون Toshiba و یا سایر برندهای موجود در بازار ولتاژ مورد نیاز بک لایت را به آن منتقل می سازد و به نحوی باعث روشن شدن بک لایت می شود. در نتیجه حضور تصاویر با کیفیت و واضح در تلویزیون به کیفیت ساختار فنی برد اینورتر بستگی دارد. یک خطای کاری جزیی در پروسه ی تعمیر برد اینورتر تلویزیون Toshiba باعث از کار افتادگی بک لایت نیز خواهد شد. بنابراین باید ریسک مراجعه به مراکز تعمیراتی ناشناس را از یاد ببرید.

علائم خرابی برد اینورتر تلویزیون Toshiba

علائم خرابی برد اینورتر با خرابی بک لایت یکسان است. بنابراین متاسفانه احتمال اشتباه تعمیرکار مبتدی بالاست. به طور کلی نشانه های خرابی برد اینورتر و بک لایت عبارتند از:

  • سیاهی مطلق نمایشگر تلویزیون

اگر تلویزیون توشیبا روشن می شود، اما قادر به اجرای تصویری در نمایشگر خود نیست، برد اینورتر یا بک لایت دستگاه از عملکرد اصلی خود دور شده اند. در این شرایط پاور تلویزیون روشن می شود و اگر از فاصله ی نزدیک به صفحه ی تلویزیون نگاه کنید، می توانید تصویر تشکیل شده را ببینید.

  • قطع شدن ناگهانی تصویر تلویزیون

قطعی ناگهانی تصویر تلویزیون نیز مشکل دیگری است که هنگام خرابی برد اینورتر، مین برد و یا بک لایت آن ایجاد می شود. همان طور که اشاره شد، بسیاری از علائم خرابی قطعات تشکیل دهنده ی تلویزیون های امروزی یکسان هستند و تنها زمانی می توان از اختلال یک بخش از دستگاه اطمینان یافت که پروسه ی عیب یابی ریزبینانه توسط کارشناسان مجرب انجام شود.

  • کم نور شدن تصویر تلویزیون

ضعیف شدن برد اینورتر تلویزیون توشیبا و یا نیم سوز شدن بک لایت آن باعث کم نور شدن تصاویر داخل پنل خواهد شد. در این حالت تداوم استفاده از تلویزیون را کنسل کرده و بدون معطلی با نمایندگی رسمی توشیبا تماس حاصل فرمایید.

این شاید سوال شما هم باشه : نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در غرب تهران کجاست ؟ 

  • تعویض برد اینورتر تلویزیون Toshiba

گاهی اوقات خرابی برد اینورتر تلویزیون توشیبا در حدی است که تعمیر قطعه جای خود را به تعویض آن خواهد داد. در چنین شرایطی آنچه حائز اهمیت است، نحوه ی تعویض برد اینورتر می باشد. با استفاده از سرویس های تعمیر در محل نمایندگی رسمی توشیبا می توانید مطمئن باشید که برد اینورتر تلویزیون Toshiba با نمونه ی اورجینال مشابه تعویض خواهد شد. لازم به ذکر است که پروسه ی تعویض قطعه در نمایندگی رسمی توشیبا با ظرافت کاری بالایی انجام شده و دارای گارانتی های مدت دار معتبر می باشد.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید