جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تبدیل مانیتور به تلویزیون

دلایل مختلفی برای اینکه بخواهیم از مانیتورمان به عنوان تلویزیون استفاده کنیم وجود دارد. اما مسئله اینجاست که تبدیل مانیتور به تلویزیون مانند استفاده از تلویزیون به عنوان مانیتور ساده نیست و به ابزارهای بیشتری نیاز دارد و پیچیده تر است. در این مطلب می خواهیم کلاف پرپیچ و خم این کار را باز کنیم و چند روش استفاده از مانیتور به عنوان تلویزیون را بیان کنیم.

تبدیل مانیتور به تلویزیون

روش های تبدیل مانیتور به تلویزیون

تنها چیزی که فرایند تبدیل مانیتور به تلویزیون را کمی پیچیده می کند، عدم تطابق ورودی های مانیتور با دستگاه های دیجیتال است. مانیتورها معمولا از ورودی های HDMI پشتیبانی نمی کنند و به کابل های VGI یا DVI متصل می شوند. در حالی که تلویزیون ها و مبدل های دیجیتالی به سادگی با استفاده از HDMI به هم متصل شده و صدا و تصویر را منتقل می کنند.

به همین دلیل برای استفاده از مانیتور به عنوان مانیتور به نحوی ای مشکل را حل کرد. راه حل هایی که برای رفع این مسئله به نظر می رسد:

  • استفاده از مبدل دیجیتال پشتیبان ورودی های VGI و AV
  • استفاده از مبدل و متصل کردن مانیتور به دستگاه معمولی
  • استفاده از مانیتورهایی که ورودی HDMI دارند

1. تبدیل مانیتور به تلویزیون | مبدل مخصوص مانیتور

تهیه مبدل های دیجیتال مخصوص مانیتور یا به صورت کلی مبدل هایی که از ورودی VGI هم پشتیبانی می کنند، راحت ترین راه تبدیل مانیتور به تلویزیون است. این مبدل ها درست مانند مبدل های معمولی تمام شبکه های در دسترس را دریافت می کنند و با وجود ورودی VGI و AV هر کسی می تواند به راحتی مانیتور خود را به آن ها متصل کند.

نکته مهم دیگر این است که چون این مبدل ها ورودی HDMI نیز دارند، از آن ها برای تلویزیون هم می توان استفاده کرد. تنها عیب این مبدل ها گرانی شان نسبت به مبدل های معمولی و عدم پشتیبانی از زبان فارسی است.

2. تبدیل مانیتور به TV | استفاده از VGI به HDMI

راه دیگر تبدیل مانیتور کامپیوتر به تلویزیون استفاده از مبدل هایی است که می توانیم با اضافه کردن آن ها به کابل های VGI آن ها را به ورودی HDMI مبدل های دیجیتال متصل کنیم. در این روش می توانید یک دستگاه دیجیتال معمولی که برای تلویزیون نیز استفاده می شود را به مانیتور متصل کرد. برای انجام این کار تنها به یک تبدیل VGI به HDMI نیاز دارید.

البته در این روش امکان استفاهد از تبدیل DVI به HDMI نیز وجود دارد. تنها باید به نوع ورودی DVI دقت کنید که از نوع I است یا D. نکته ایی که در رابطه با این نوع مبدل وجود دارد این است که احتمالا باید برای انتقال صدا کابل دیگری (AV) تهیه کنید.

3. اتصال مستقیم دستگاه دیجیتال به مانیتور

آخرین روشی که برای تبدیل مانیتور به تلویزیون وجود دارد تهیه کردن دستگاه دیجیتالی است که از ورودی VGI نیز پشتیبانی کنند. همچنین برخی مانیتورها نیز از ورودی HDMI پشتیبانی می کنند و کار را از همیشه ساده تر می کنند. مانیتورهای جدیدتر 22 اینچی معمولا این امکان را برای ما فراهم می کنند.

مهمترین مزیت این روش سادگی و کم هزینه بودن آن است و تنها عیب آن اشغال شدن پورت HDMI مانیتور است و برای استفاده دوباره از آن برای سیستم باید اتصالات آن را تغییر داد.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید