اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

حل مشکل صفحه آبی یا صفحه مرگ ویندوز

تصور کنید در صبح یک روز کاری رایانه ی خود را روشن کرده اید و منتظر بالا آمدن ویندوز هستید. در این بین هیچ چیز آزاردهنده تر از آن نیست که در این میان شاهد ری استارت شدن پی در پی رایانه باشید. این ری استارت های اتوماتیک ریشه در مشکل صفحه آبی ویندوز دارد. خطا Blue Screen در ویندوز همچون نامش با یک صفحه ی هشدار آبی رنگ ظهور می کند و مانع از روند بوت شدن رایانه می شود. اگر از کاربران همیشگی ویندوز باشید، احتمالا تا به حال نظاره گر مشکل صفحه آبی ویندوز بوده اید. در ادامه به تشریح تمامی روش های حل معضل صفحه مرگ ویندوز می پردازیم.

صفحه آبی ویندوز

روش های حل مشکل صفحه آبی ویندوز

تنظیمات بایوس رایانه را ریست کنید.

اولین راهکاری که کارشناسان آی تی برای رفع مشکل صفحه آبی ویندوز پیشنهاد می دهند، ریست کردن تنظیمات بایوس رایانه است. برای این کار کافی است کلید Del یا F2 هنگام بوت شدن رایانه بفشارید و پس از ورود به بخش تنظیماتی بایوس از طریق قسمت BIOS/UEFI بایوس را ریست کنید. اگر احساس می کنید از عهده ی این کار برنخواهید آمد، می توانید از همکاران ما در نمایندگی رسمی توشیبا کمک بگیرید.


ویندوز را مجددا نصب کنید.

گاهی اوقات مشکل صفحه آبی ویندوز لپ تاپ توشیبا و یا سایر برندهای موجود در بازار ریشه در عیوب مرتبط با نصب نادرست ویندوز دارد. راه اندازی ویندوز مراحل مشخصی دارد که باید به طور کامل طی شود. البته در این بین موضوع ویروسی شدن ویندوز نیز قرار می گیرد. برای ویروس کشی سیستم و بازیابی کارایی رایانه، ویندوز را مجددا نصب کرده و از آنتی ویروس های معتبر و فعال نیز استفاده کنید.


به منظور حل مشکل صفحه آبی ویندوز ، رم لپ تاپ را تعمیر کنید.

معمولا کاربران عادی خواهان رفع مشکل صفحه آبی ویندوز با استفاده از راهکارهای نرم افزاری هستند. اما گاهی اوقات خرابی اجزای سخت افزاری رایانه منجر به پیدایش صفحه ی مرگ ویندوز خواهد شد. خرابی رم خیلی ساده روند بوت شدن کامپیوتر را از بین می برد.


هارد دیسک لپ تاپ را تعمیر کنید.

خرابی هارد دیسک نیز دلیل دیگری برای ظهور صفحه آبی ویندوز است. در چنین شرایطی معمولا با صداهای ناهنجار تق تق مانند از هارد رو به رو خواهید بود. اگر پس از آب خوردگی لپ تاپ مشکل صفحه آبی ایجاد شده است؛ به احتمال قوی هارد دیسک تعبیه شده در سیستم کارایی خود را از دست داده است. بدون معطلی لپ تاپ را خاموش کرده و برای ترمیم وضعیت دستگاه و تعمیر هارد لپ تاپ اقدام کنید.


فن لپ تاپ را سرویس کنید.

فن قطعه ی مهمی از لپ تاپ های امروزی را تشکیل می دهد. اگر گرمای حاصل از پردازش های درونی سیستم دفع نشود، شکل گیری مشکل صفحه آبی ویندوز امری طبیعی است. هر چند وقت یک بار پره های فن را به آرامی تمیز کنید. ذرات گرد و غبار می تواند باعث از کار افتادگی فن شود. جهت کسب راهنمایی های بیشتر در خصوص پاکسازی فن همواره می توانید با همکاران ما در نمایندگی رسمی توشیبا مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر فن لپ تاپ توشیبا
1/5(1 امتیاز)