جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش تعمیر موتور لباسشویی توشیبا

موتور لباسشویی توشیبا در صورت خرابی، عملکرد کل قطعات دستگاه را با مشکل مواجه کرده و مختل می‌سازد؛ از همین رو خرابی‌های پیش آمده در آن می‌بایست در اسرع وقت و به بهترین شکل ممکن مرتفع گردد. البته پیش از اقدام به تعمیر موتور لباسشویی توشیبا، می‌بایست روند عیب‌یابی طی شده و از خرابی این بخش از لباسشویی مطمئن شد. خوشبختانه خرابی موتور لباسشویی نشانه‌هایی دارد که می‌توان با مشاهده آنها از خرابی این بخش مطمئن شد. برخی از این نشانه‌ها عبارتند از:

  • پمپ نشدن آب و نچرخیدن ماشین
  • پمپ شدن آب و نچرخیدن ماشین
  • عدم چرخاندن لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی
  • خشک نشدن لباس‌ها بروز مشکل در هر چرخه

در صورت مشاهده هر یک از نشانه‌های درج شده در این بخش توصیه می‌شود دستگاه را خاموش کرده، از برق بکشید و با کارشناسان مرکز تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید. در زمان تماس نوع اشکال پیش آمده و نشانه‌های مشاهده در دستگاه را با کارشناس تعمیر لباسشویی توشیبا در میان بگذارید.

تعمیر موتور لباسشویی توشیبا

نحوه عملکرد و نشانه های خرابی موتور

کاری که موتور در یک «ماشین لباسشویی سطلی» انجام می‌دهد بکار انداختن گیربکس، چرخاندن سبد شستشو و در برخی دستگاه ها تأمین نیروی پمپ است. این موتور در «ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک»، وظیفه به کار انداختن پولی سبد شستشو از طریق تسمه را را برعهده دارد. بروز اشکال و خرابی در موتور لباسشویی معمولاً با صدایی مثل وزوز همراه است.

این صدا هنگامی شنیده می‌شود که موتور شروع به کار می‌کند (گاهی این صدا با بوی خفیف سوختگی نیز همراه است). اگر موتور محرک لباسشویی توشیبا نتواند خودش آزادانه بچرخد، باید تعویض شود. اگر موتور شروع به کار نکند و صدایی شبیه به وزوزو ایجاد کند، این موضوع حاکی از خرابی موتور است. جهت اطمینان، تسمه های محرک و پمپ را از موتور جدا کرده و دوباره موتور را روشن کنید.

در موتورهای دایرکت درایو یا بدون تسمه، باید پمپ و کوپلینگ را از گیربکس جدا کنید. اگر موتور روشن شد، مشکل از گیربکس یا پمپ است. برای یافتن علت اشکال، به ترتیب پمپ و گیربکس را به موتور وصل کرده و روشن کنید. با هر کدام از آن‌ها اگر موتور روشن نشد، آن قطعه نیاز به تعویض دارد. در هنگام کار با موتور احتیاط کنید زیرا دارای مدار الکتریکی و قطعات متحرک می باشد.

در ماشین لباسشویی های اتوماتیک، موتور سبد را با تسمه به حرکت در می آورد. تسمه را جدا کنید و موتور را روشن کنید. در صورت روشن شدن ماشین، مطمئن شوید که سبد آزادانه می‌چرخد و چیزی بین آن و دیگ گیر نکرده است. در صورت وجود هر گونه ابهام و پرسش با وجود مطالعه مطالب ارائه شده در بخش آموزش تعمیر موتور لباسشویی توشیبا، می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات لوازم خانگی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

3/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید