جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

انتخاب جوهر مناسب پرینتر

جوهر یا تونر ماده ی مصرفی هر پرینتر است. برای تداوم استفاده از پرینتر هر چند وقت یک بار شارژ کارتریج یا تعویض کارتریج ضرورت می یابد. این پروسه باید با موادی انجام شود که ویژگی های استانداری داشته باشد. در واقع فرآیند انتخاب جوهر مناسب پرینتر موضوع مهمی است که می بایست مطابق با معیارهای خاصی شکل گیرد. در اینجا قصد داریم شما را با کلیه ی جوانب پروسه ی شارژ کارتریج با جوهر مناسب آشنا سازیم. جهت شناسایی جوهر مرغوب برای پرینترهای توشیبا و یا سایر برندهای موجود در بازار، این مقاله را از دست ندهید.

معیارهای تعیین کننده برای انتخاب جوهر مناسب پرینتر

  • سازگاری جوهر با پرینتر

اولین موضوع برای انتخاب جوهر مناسب پرینتر، سازگاری جوهر است. هنگام خرید کارتریج یا شارژ کارتریج باید جوهری را انتخاب کنید که پرینتر توانایی کار با آن را داشته باشد. خصوصیات تونر یا جوهر استاندارد را می توانید در دفترچه ی راهنمای پرینتر بیابید. پرینترهای مختلف دارای ویژگی های ساختاری مختلفی هستند. برخی از آن ها برای کار با یک کارتریج تک رنگ ساخته شده اند و برخی دیگر قادر به فعالیت و چاپ اسناد با کارتریج های رنگی و چندتایی می باشند. 

مراجعه به مراکز تعمیراتی معتبر

مراجعه به مراکز تعمیراتی معتبر موضوع مهمی دیگری است که مسیر انتخاب جوهر مناسب پرینتر را شکل می دهد. فراموش نکنید که پس از خرید جوهر یا کارتریج، فرآیند تعویض و یا شارژ کارتریج باید با ظرافت کاریی بالایی صورت پذیرد. یک اختلال جزیی در این بین می تواند کارایی کارتریج را مختل کند و باعث جوهرریزی آن شود. پروسه جوهرریزی به راحتی باعث خرابی قطعاتی چون هد، درام، لیزر و … خواهد شد. با مراجعه به نمایندگی رسمی توشیبا می توانید مطمئن باشید که بدون هیچ گونه خطایی جوهر جدید وارد پرینتر می شود.

سایز کارتریج مورد استفاده ی پرینتر

گاهی اوقات فرآیند انتخاب جوهر مناسب پرینتر با تعویض کارتریج همراه می شود. چراکه شارژ کارتریج تنها زمانی امکان دارد که خراشی در بدنه ی کارتریج وجود نداشته باشد. به هر حال اگر در راستای شناسایی جوهر مرغوب برای پرینتر به دنبال تعویض کارتریج بروید؛ با مسئله ی انتخاب سایز کارتریج رو به رو خواهید بود. کارتریج ها در دو سایز XL و استاندارد روانه ی بازار می شوند. بهتر است اگر احساس می کنید استفاده ی زیادی از پرینتر دارید؛ در هزینه ی خرید کارتریج صرفه جویی کنید و کارتریج XL را انتخاب کنید تا طی مدت زمان کوتاهی مجددا مجبور به شارژ کارتریج نباشید.

انتخاب جوهر مناسب پرینتر

نوع کارتریج پرینتر توشیبا

زمانی که انتخاب جوهر مناسب پرینتر با خرید کارتریج جدید همراه است، نوع کارتریج مورد نیاز شما از لحاظ تعداد رنگ ها  و وجود قابلیت شارژ باید مشخص باشد. کارتریج های مجزا را می توان پس از به اتمام رسیدن جوهر یک رنگ به صورت کاملا اقتصادی با جایگزین کردن همان رنگ مجددا استفاده کرد. اما معمولا کارتریج های چندتایی به هنگام تمام شدن یک رنگ باید به طور کامل تعویض شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با نمایندگی رسمی توشیبا تماس حاصل فرمایید.

Rate this post