جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

درام کارتریج

درام کارتریج یکی از قطعات حیاتی موجود در پرینترهای لیزری و دستگاه‌های کپی توشیبا است که نقش بسیار مهمی را در فرآیند چاپ اسناد ایفا می کند. (تفاوت درام در دستگاه های کپی و پرینتر نحوه ی انتقال تصاویر به درام است). نقش درام در عملکرد کارتریج به اندازه‌ای مهم است که حتی اگر تونر استفاده شده در دستگاه، برخوردار از برترین کیفیت باشد، اما درامِ بکاررفته وضعیت مناسبی نداشته باشد، در نهایت، چاپ صورت گرفته کیفیت مناسبی نخواهد داشت. بنابراین توصیه می شود علائم خرابی درام کارتریج جدی گرفته شده و در اسرع وقت مرتفع گردند. خرابی درام کارتریج نشانه‌هایی دارد که با مشاهده آنها می‌توان جهت تعویض اقدام کرد. تخصصی ترین سرویس های مرتبط با تعمیر وتعویض درام کارتریج با حضور در مرکز تعمیرات توشیبا و مراجعه به پارت مربوطه قابل دریافت است.

درام کارتریج

زمان تعویض درام کارتریج

زمان تعویض درام کارتریج در واقع از طریق نشانه‌هایی تشخیص داده می‌شود که به دلیل خرابی این قطعه در چاپ اسناد مشاهده می‌شوند. رایج‌ترین نشانه‌های مشاهده شده در زمان خرابی درام کارتریج عبارتند از: چاپ تار، لکه‌های سیاه و کیفیت پایین چاپ. علائم دیگری نیز هستند که با مشاهده آنها می‌توان به خرابی درام کارتریج و فرا رسیدن زمان تعویض آن پی برد. واضح‌ترین نشانه خرابی درام کارتریج در دستگاه‌های پرینتر، فعال شدن پیام و چراغ چشمک‌زنی است که به همین منظور در این دستگاه‌ها تعبیه شده‌اند و در واقع به نوعی سنسور تشخیص اتوماتیک خرابی یونیت درام کارتریج است. از دیگر نشانه‎ های درام معیوب، می‎‌توان به چاپ صفحات خالی، چاپ صفحات خاکستری و شنیده شدن صداهای عجیب و غریب در هنگام چاپ اشاره کرد. در هر صورت، بهترین روش برای تشخیص عملکرد ضعیف درام، بررسی خود این قطعه آن است.

نشانه‌های خرابی درام کارتریج

  • تاری اسناد چاپ شده:

اگر اسناد چاپ شده توسط دستگاه شما تار و غیرواضح هستند، این موضوع می‌تواند نشانه‌هیا دال بر خرابی درام باشد. (البته نشانه تمام شدن تونر نیز هست). درصورتی که سطح تونر مناسب باشد، احتمالا مشکلی تاری اسناد چاپ شده مربوط به درام است. شاید بتوان تنها با تمیز کردن درام کارتریج، مشکل را حل کرد، اما در صورتی که علی‌رغم تمیز کردن درام، مشکل همچنان پابرجا ماند، نیاز به تعویض درام کارتریج است.

  • مشاهده لکه‌های سیاه در برگ‌های چاپ شده:

وجود چنین اشکالی نیز می‌تواند نشانه‌ای دال بر خرابی درام کارتریج باشد. جهت رفع این اشکال در وهله نخست نسبت به گردگیری و تمیز کردن درام اقدام نمایید. زیرا ممکن است اشکال پیش آمده به دلیل وجود گرد و غبار در سطح این قطعه باشد. سپس چاپ را ادامه دهید تا ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر. اگر پاسخ منفی است، باید درام کارتریج را تعویض کنید.

  • پایین بودن کیفیت چاپ:

پایین بودن کیفیت چاپ نیز یکی دیگر از نشانه‌هایی است که با مشاهده آن می‌توان پی به خرابی درام کارتریج برد. البته این اشکال می‌تواند به دلیل خالی شدن کارتریج جوهر و تونر نیز اتفاق بیفتد. بنابراین بهتر است که در وهله نخست سطح کارتریج و میزان تونر آن را بررسی نمایید. در صورت صحیح بودن این دو مورد به سراغ درام کارتریج بروید و آن را تعویض نمایید.

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی با تیمی از مجرب‌ترین و متعهدترین کارشناسان و استفاده از به‌روزترین و نوین‌ترین تجهیزات تعمیر در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی را به کاربران دستگاه‌های کپی ارائه نماید. برخورداری مرکز تعمیرات کپی از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه‌های عیب‌یابی و تعمیر سبب گشته تا تشخیص علل خرابی دستگاه‌های کپی در کمترین زمان و به دقیق‌ترین شکل انجام پذیرد و عملیات مورد نیاز جهت رفع و حل اشکالات پیش آمده در دستگاه -بر اساس عیب یابی انجام شده،- انتخاب و اِعمال گردند. شما کاربران گرامی می‌توانید با انتخاب آگاهانه‌ی نمایندگی تعمیر دستگاه کپی در کمترین زمان و با هزینه مصوب، دستگاه معیوب خود را تعمیر کنید و از خدمات واحد تعمیرات دستگاه کپی از جمله خدمات مرتبط با تعمیر و تعویض درام کارتریج بهره‌مند گردید. وجود آرشیوی جامع از قطعات اورجینال شرکتی نیز سبب گشته تا نه تنها عیوب موجود در دستگاه، مرتفع گردد بلکه به دلیل جایگزینی قطعات با اجزا اورجینال، کیفیت اولیه به دستگاه بازگردد.

 نمایندگی کپی توشیبا

نمایندگی کپی توشیبا ارائه دهنده تمامی خدمات تخصصیِ مرتبط با این محصول اعم از بازبینی، سرویس، گردگیری، بهسازی و سرویس های دوره ای است. این مرکز با بهره‌‌مندی از پیشرفته ترین ابزارآلات تعمیر و با همکاری جمعی از مهندسان و کارشناسان این حوزه، فضایی ایجاد نموده که در آن می‌توان غالب اختلالات ایجاد شده در دستگاه های کپی برندهای مختلف را رفع و برطرف نمود. این مجموعه با تکیه بر مهندسان باسابقه و متعهد خود، یکی از مراکز حال حاضر کشور است که در زمینه ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی دستگاه‌های کپی مشغول به کار است و خدمات متنوعی را در زمینه‌های مختلف و مرتبط با این دستگاه عرضه می‌دارد.

نمایندگی توشیبا به یُمن بهره‌مندی از تخصص، مهارت، تجربه، دانش و خلاقیت کارشناسان فنی خود توانسته است تا در زمینه فعالیتی خود، به سطح مطلوبی از ارائه خدمات بپردازد و حتی‌الامکان در جهت بهینه‌سازی کاربردهای تکنولوژی در کشور کوشا باشد.

اخبار، اطلاعات، مقالات و سوالات متداول کاربران درباره کمپانی توشیبا و محصولات مربوط به آن را در سایر قسمت های سایت دنبال کنید

محصولات توشیبااطلاعات بیشتر »
سوالات متداول توشیبااطلاعات بیشتر »
اخبار توشیبااطلاعات بیشتر »
مقالات توشیبااطلاعات بیشتر »
Rate this post